Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: domek

  1. #1

    domek

    chcę sama zrobić mojemu żółwiowi domek do terrarium, zastanawiam się jakie spoidło można zastosować, czy kamienie połączone z cementem (taka jaskinka) będą dobre?? ?? ?? Czy na pewno cemect mu nie zaszkodzi?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

  2. #2

    Re: domek

    U nas to było tak z tym domkiem: najpierw miał z połowy doniczki, ale to nie był dobry pomysł, bo prawie ją nosił po całym terrarium. Potem miał z całej doniczki i to był już pomysł trochę lepszy, ale tylko trochę, bo trzeba było codziennie wymieniać na inną, jak ja np. zmoczył. A teraz ma po prostu taką uformowana przez nas "ziemiankę" z sianka. Wygląda to naprawdę jak taka mała chatka, pod spodem jest kora do kopania, ma tam cień i odpowiednią temperaturę, robi sobie różne wejścia, korytarze i wygląda na zadowolonego, a my sie nie boimy, że się skaleczy i mamy lepsze dojście do codziennego sprzątania. W dużym terrarium, które teraz budujemy też nie będzie nic innego, tylko taka ziemianka, z tym że będzie jeszcze więcej podłoża i chyba zrobimy ja pod półką, ale jeszcze nic nie wiadomo.
    Miłego kombinowania z domkiem!
    ps siano wybieraliśmy uważnie, metodą prób i błędów, takie, które nie pyli, a i tak zawsze je jeszcze "wytrzepujemy". Uff, to się rozpisałem )))

  3. #3

    Re: domek

    najlepiej zrub z czegoś stelaż może byś to zbita z desek, doniczka (ja ma dla swojego zrobione z takiej doniczki która wygląda jak jama ze skały) To można opłożyć kamieniami, za cementować albo jedno i drugie.


  4. #4

    Re: domek

    A mojemu wystarczy kawałek (dość duzy) kory oparty o ścianki terrarium w narozniku i tam sobie śpi. Miałem różne inne ale ten lubi chyba najbardziej
    pozdro
    domel

  5. #5
    Mich@ł
    Guest

    Re: domek

    Ja tez mam pomyst na kryjowke dosc ciekawy jak kupie zolwie do go zastosuje:
    Wykop pniaczek z kozeniami i go oczysc i wypaz polz go kozeniami do podloza i jest good domek dla zolwika:-)jesli chcesz o tym pomowic to moj nr gg 2868693
    Pozdrofka wszystkim


  6. #6

    Re: domek

    Niestety ciężko znaleść taki korzeni który jest odpowiedni i może sie okazać że wykarczujesz pół lasu a takiego nie znajdziesz.


  7. #7
    Mich@ł
    Guest

    Re: domek

    Dlatego oporzadzam stare niesprochniale pniaczki po scietych drzewach ale nie przezemnie:-)kilka takick pniaczkow widzialem ostatnio w nakliku(kolo Leżajska) w lesie tylko wykopac i brac;-)
    a nawet mozna sobie jakiegos zalatwic z sadu!!


  8. #8

    Re: domek

    Ale taki korzeń nie zapewni zacienienia (chyba wymysliłem nowe słowo :-)) moim zdanie żółw lubi gdy ma ciemno w kryjówce, wtedy czuje sie bezpiecznie, to z moich obserwacji.
    pozdro
    domel

  9. #9
    Mich@ł
    Guest

    Re: domek

    Ale domel kozen zapewni zacienienie poniewaz jest kozeniami w podlozu(tak zeby pod niego zolwik mogl wejsc) cien tam jest i chlodno
    pomysl wziolem z ksiazki szparkow-orłowskich "zolwie ladowe"
    pozdrofffffffffka fszystkim


  10. #10

    Re: domek

    domek już jest mam jeszcze jedno pytanie: czy macie w swoich terrariach jakieś większe kamienie?? ?? Ja chciałam mu włożyć taki duży i płaski pod lampę żeby mógł się na nim wygrzewać i jeść, chodzi oczywiście o to żeby jedzonko sie nie mieszało z podłożem, a może macie jakieś miejsca gdzie można takiego kamienia znaleźć?? ?? ?? ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •