Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: rozstepy między płytkami karapaksu

  1. #1
    MarioG
    Guest

    rozstepy między płytkami karapaksu

    Posiadam żółwia obrzeżonego od 6-miesięcy od 2 miesięcy powstają mu duże rozstępy między płytkami karapaksu.Wypełnia je miękka chrząstka,przy dotyku żół zaczyna uciekać tak jak by go to bolało.Nie wiem czym to może być spowodowane.Żywienia,oświetlenie,choroba?
    Proszę o pomoc?


  2. #2

    Re: rozstepy między płytkami karapaksu

    To mi wygląda na krzywice. W jakich warunkach go trzymasz???
    Ma dostęp do promieniowania UV ? i w pokarm bogatyw wapń i minerały?
    Jeżeli pancerz jest miękki i ugina się pod palcami , to wydaje mi się ,ze jak najszybciej musisz udac się do Vet.Lekarz zaamplikuje mu zastrzyki witaminowe. W jakim miescie mieszkasz to moze ktoś Ci poleci dobrego Vet'a. A przede wszytkim musisz zmienić warunki i diete żółwia.
    pozdr.
    aleksandra

  3. #3

    Re: rozstepy między płytkami karapaksu

    Być może to przyrost żółwia ( z nimi jak z drzewami im starsze tym więcej mają tarczek ( jakie szerokie są te rozstępy ). Pozdrawiam!

  4. #4
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: rozstepy między płytkami karapaksu

    Dokładnie tak )


  5. #5
    MarioG
    Guest

    Re: rozstepy między płytkami karapaksu

    dziękuję wszystkim za podpowiedzi teraz wiem że te rozstępy to normalny wzrost żółwia Pozdrawiam


  6. #6

    Re: rozstepy między płytkami karapaksu

    MarioG napisała ,ze te rozstępy są miekkie, wiec moze to coś poważnego. Mam żołwie które co roku mi ładnie przyrastają ,ale nigdy nie zauwazyłam ,aby nowe przyrosty były miekkie.
    pozd
    aleksandra

  7. #7
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: rozstepy między płytkami karapaksu

    tO JEST KWESTIA OCENY ORGANOLEPTYCZNEJ - STREFY WZROSTU SĄ BARDZIEJ MIĘKKIE OD "STAREJ" SKORUPY.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •