Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: żarówka a oczy żółwia

  1. #1

    żarówka a oczy żółwia

    cze
    Mam pytanko.Czy żarówka(ogrzewająca)do terra może działać jakoś negatywnie na oczy żółwia?????

  2. #2

    Re: żarówka a oczy żółwia

    Żarówka grzewcza nie powinna mieć negatywnego wpływu na oczy żółwia - emituje promieniowanie podczerwone, które nie jest szkodliwe.
    P.S.
    Gorzej może być z żarówkami/świetlówkami UV - promieniowanie UV może uszkodzić oczy itp. (zależy to od mocy i czasu naświetlania,ale jesli z niczym nie przesadzimy to żółwikowi możemy tylko pomóc)

  3. #3

    Re: żarówka a oczy żółwia

    Świetlówki UV zakupione w sklepie zoologicznym są bezpieczne dla oczu żółwi, możesz je stosować bez obaw. Pozdrawiam!

  4. #4

    Re: żarówka a oczy żółwia

    Dzięki za sprostownie. Rzeczywiście nie wyraziłem się zbyt jasno, chodziło mi o to, że światło UV o zbyt dużym natężenu może być szkodliwe i jeśli zastosujemy do naświetlania jakiś "wynalazek" to możemy zwierzaczkowi zrobić krzywdę. Jeśli natomiast używamy sprzętu przeznaczonego specjalnie do naświetlania zwierząt to problemów nie będzie.
    Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam!

  5. #5

    Re: żarówka a oczy żółwia

    Aha,Dzięki za pomoc!

  6. #6
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: żarówka a oczy żółwia

    Jedyne co należałoby wiedzieć i stosować odnośnie promienników ciepła to minimalna odległość od podłoża - 30 cm oraz ustawienie termoreceptora tak, abt pod grzałką temp. nie przekraczała norm gatunkowych zwierzęcia. Uwaga na poparzenia!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •