Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Stepowy

  1. #1

    Stepowy

    Kumpel jechał samochodem i przez drogę "przebiegał" mu stepowy hihih
    złapał kolesia i przywiózł mi widocznie komuś zwiał .Żółw ma jakieś 22 cm jest silny szybko biega wszystko na miejscu.Nie jestem pewny ale z opisu i po porównaniu wygląda na samca długi ogonek i ostatnia płytka taka zakrzywiona pod spód.Oczka czarne i szkliste ogólnie wygląda na zdrowego,jedynie na tylnej stronie skorupy po 2 stronach troszkę jakby miał pancerz starty może to brak wapnia.Skorupa twarda jak kamień bez żadnych uszczerbków.
    -Jeśli by mi ktoś coś napisał o rozpoznawaniu płci u żółwi był bym wdzięczny
    -ile kosztuje taka 22 cm samiczka
    -czy jak bym miał parkę dało by rady je rozmnożyć
    -czy on jest jóż dorosły
    -jak poznać jaki jest stary
    -a i czy wszystkie kupy żółwi tak śmierdzą
    Mam tylko tyle pytań jak coś to się zgłosze był bym wdzięczny za odpowiedzi nie muśi być łopatologiczna postaram się przemyśleć i zrozumieć hihihi.

  2. #2

    Re: Stepowy

    1 jeżeli chodzi o płeć to samce mają ponadto lekko wklesły plastron
    2 rozmnażanie nie jest łatwe, wymaga odpowiedniego przygotowania (zimowanie)
    3 Twój żółw jest na pewno dorosły
    4 nie wiem ile może kosztowac taka samica, ale pewni sporo
    5 więcej już raczej nie urośnie (wynika z opisu) oczywyście nie można liczyć, że sprawdzi się on co do centymetra
    5 żółw stepowy żyje około 80 lat, ale nie wiem jak stwierdzić czy jest stary, poczekaj na opinię p.Jarka Zajączkowskiego, albo innych terrarystów
    6 żółwia kupa nie powinna w ogóle smierdzieć, powinna mieć stałą konsystencję i nie wydzielać smrodów... Jeżeli kupa Twojego śmierdzi to może to oznaczać jakąś choróbkę, albo że na woloności najadł się nie tego co powinien....
    7 Najlepiej zgłos się do weta, odrobaczy go pewni i sam najlepiej oceni jego stan zdrowia.

    Co zamierzasz z nim zrobić?? ?? ??

  3. #3

    Re: Stepowy

    Dzięki Iza za odpowieć.Nie wiem co z nim zrobie może mu samiczkę dokupie aby mu nudno nie było.Choduje pająki to miejsce dla żółwia też się znajdzie.

  4. #4

    Re: Stepowy

    Byle dużo)) Taki 22cm żółw wymaga sporo przestrzeni, zwłaszcza, że jak wynika z tego, co napisałeś, żył dotąd na wolności i chadzał, gdzie chciał. Może mieć problemy z przyzwyczajeniem się do terrarium. No i codzienne spacery na powietrzu też będą niezbędne, a przeciez mozliwe tylko teraz latem.
    Aleksander

  5. #5

    Re: Stepowy

    GALN , na początku to musisz zidentyfikowac gatunek. Masz pewność ,ze to stepowy??? jak ma 4 pazurkiw kończynach to tak , jak wiecej to masz innego żołwia. Nie wiem skąd ten Twój kolega jechał i gdzie go znalazł, bo być moze jest to żołw błotny , który jest pod ochrona.. może czerwonolicy, najlepiej wyslij zdjęcie to go zidentyfikujemy.
    jak jest to błotny to koniecznie musisz go oodac naturze i to w tym samym miejscu gdzie go znalazł twój kupel
    aleksandra

  6. #6

    Re: Stepowy

    Święta prawda! Aleksandra ma rację. Zbadaj co on za jeden!

  7. #7

    Re: Stepowy

    A swoją drogą skoro ludzie wypuszczają czerwonolice do stawów, to pewnie i niejednego stepowego zostawili w lesie...

  8. #8

    Re: Stepowy

    Stepowy jestem pewny wiem jak poszczególne gatunki wyglądają ma po 5 paznokci z przodu i po 4 z tyłu.Postaram się fotkę zrobić ale kiepską kamerką internetową może coś wyjdzie.100% samiec.Trzymam go na wybiegu na noc wnoszę do domu.W wybiegu ma piasek ,trawę i siano żeby się schował bo inaczej strasznie wariuje i kopie.O wodzie i cieniu też nie zapomniałem.W domu siedzi w akwarium tak samo urzadzonym jak zewnętrzny wybieg ale w miniaturze.100 cm długie 40/40 wiem że mogło by być szersze ale narazie musi mu starczyć wziołem to co miałem pod ręką.Dzięki wszystkim jeszcze raz.

  9. #9

    Re: Stepowy

    No to super ) Tylko uważaj na ten piasek, żeby go nie zjadał, bo pewnie juz zdążyłeś na forum poczytać, czym to może grozić. Życzę powodzenia w opiece nad żółwiem i pozdrawiam!

  10. #10

    Re: Stepowy

    uważaj żeby Ci sie nie podkopał... i żeby się piasku nie nażarł....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •