Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Żółwiak chiński-kilka pytań

  1. #1

    Żółwiak chiński-kilka pytań

    Witam
    mam kilka pytań: wszyscy piszą że żółwiaki są agresywne i kazdego trzeba trzymać osobno ale jesli od małego 2 żółwiaki są trzymane razem to nie przyzwyczają sie do siebie?
    drugie pytanie: jesli malego żółwiaka trzymałbym z paronastocentymetrowymi czerwonolicymi to czy ów żółwiak jak dorośnie bedzie w stosunku do nich agresywny?
    trzecie: czy ma ktoś zdjecia swojego akwaterarium żółwiaków i mógłby mi je puśić na maila

  2. #2

    Re: Żółwiak chiński-kilka pytań

    Niestety nawet trzymając od małego dwa żółwiaki nie przyzwyczaisz ich do siebie. Taką mają naturę. Natomiast co do czerwonolicego to wydaje mi się że w stosunku do niego też będzie się on zachowywał agresywnie.
    Mój atakuje wszystko i wszystkich

    Pozdrawiam

    MZIMIN


  3. #3

    Re: Żółwiak chiński-kilka pytań

    dzieki
    chciałem kupić drugiego żółwiaka ale widze że to nie ma sensu a do czerwonolicych to go wpuszcze jak troche podrośnie bo teraz to by go pewnie czerwonolice zjadły

  4. #4

    Re: Żółwiak chiński-kilka pytań

    a tutaj kilka ciekawych linkow:
    http://www.deancloseprep.gloucs.sch....ts/trionyx.htm

    tutaj ogolnie o roznych zowliach wiele zdjec i porad:

    http://www.centralpets.com/pages/reptiles/turtles.shtml


  5. #5

    Re: Żółwiak chiński-kilka pytań

    a co z akwaterarium czy ma ktos zdjecia i czy jest jakas polska strona o żółwiakach?

  6. #6

    Re: Żółwiak chiński-kilka pytań

    wszystko zalezy mozesz mlodym zolwiakom rzucic na powierzchnie wody rosliny plywajace, najlepiej pedy(chodzi o rosline hodowana w paludaryjnych warunkach) ruzdzycy rutewkowej, popularnej paprotki, poziom jakies 10-15 cm


  7. #7

    Re: Żółwiak chiński-kilka pytań

    Z mojego doświadczenia wynika ze żółwiaki nawet tak szybko nie zjadają rożlin. U mnie o wiele szybciej czyniły to ryby ale już nich nie ma, mój pupil zrobił sobie obiadek.
    A tak poza tym to bardzo lubi pomidory wręcz za nimi szaleje


  8. #8

    Re: Żółwiak chiński-kilka pytań

    w opisach gatunków na tej stronce przeczytałem ze żółwiaki nie powinny jeść gammarusa czy jest to prawda a takze to ze raczej owoców i warzyw nie jedzą. Więc takze bioreptu nie bedą jadły bo to chyba tez jest przynajmniej w części z warzyw co by sie zgadzało bo mój tego nie chce jeść. Czym wy w ogóle karmicie swoje pupile chińskie?

  9. #9

    Re: Żółwiak chiński-kilka pytań

    Nasze bydle je pomidory, czereśnie, ryż gotowany, jajko na twardo i nie widze żadnych problemów a dzisiaj zjadł fasolkę szparagową gotowaną natomiast co to jest gammarus ?
    Je także suchy pokarm dla ryb i żółwi

    Pozdrawiam

    MZIMIN


  10. #10

    Re: Żółwiak chiński-kilka pytań

    Jeszcze dodatkowo żywe ryby, mięsko wołowe, tak jak pisałem pomidory, szklarka, no i czerwone robaki takie jak na ryby i na razie to wszystko czym go karmimy.

    pozdrawiam

    MZIMIN


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •