Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: ... żółwiak Chiński ...

  1. #1

    ... żółwiak Chiński ...

    witam
    od kilku lat mam żółwiaka chińskiego i chciałbym mu w końcu zrobić pożądne akwaterrarium, narazie ma akwarium z szyba wklejna w 3/4 wysokosci jako półke na którą może sobie wychodzić, i niestety nie ma ani grzałki ani filtra przez co czesto musze mu wymieniać wode.
    a właśnie w nowym terrarium chciałbym aby miał takie rzeczy
    tylko przez to ze jest taki agresywny nie wiem jak mu takie rzeczy umiescic.
    kiedys mial filtr ale go zniszczyl
    macie moze jakies ciekawe rozwiazania ?
    albo gdzie mozna poczytac o czyms takim?

    bardzo prosze o pomoc
    i nie zycze sobie tekstow w stylu RTFM


  2. #2

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    Witam zastanawiam się jak on wytrzymuje bez grzałki i filtra. Ale to inna historia.

    Mój żółwiak jest jeszcze mały ale już zaczyna rozrabiać. Z tego co się dowiadywałem to w przypadku tych jakże "spokojnych zwierzaków" należy grzałke i filtr obudować np. siatką tak aby nie mógł się tam dostać, i to chyba jest jedyne rozwiązanie. Tak więc kupujesz duże akwarium jeden róg wydzielasz na grzałkę i filtr zakładasz tam siatkę i masz problem z głowy. Zwierz nie zniszczy tego a ty będziesz mógł spokojnie wyjmować do czyszczenia filtr bez narażania się na utratę palców.

    Tak przy okazji to napisz jakich jest on rozmiarów i czym go karmisz oraz jak długo rósł do obecnych rozmiarów.

    Pozdrawiam

    MZIMIN


  3. #3

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    hmm
    ma okolo 17 cm
    kiedy przestal rosnac to trudno powiedziec, ale dawno, od kilku lat tego nie robi
    karmie go roznymi gadgetami
    glowynm pokarmem suchym byl gammarus, do tego dostaje surowe wolowe mieso, czasem jakas rybke i rozne gadgety ale glownie miesne, teraz go karmie pokarmem dla pielegnic w granulkach.

    a bez grzalki i filtra radzi sobie calkiem dobrze
    mam go jakies 10 lat w miedzy czasie mialem 3 akwaria dla niego
    a teraz planuje maly remont w pokoju i dobrze by bylo mu pozadna miejscowke przygotowac.
    dzieki za info odnosnie tej grzalki
    pogadam z qmplem bo jest zajawiencem i zrobil sobie terrarium na pol pokoju dla jakiegos gada typu gekon, wiec moze mi pomoze

    pozdrawiam
    cYa


  4. #4

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    eh to rzeczywscie olbrzym ....
    dieta nie ma co odpowiednia ....
    ja nie posiadam filtra mechanicznego tylko biologiczny, otoz ma wykonane ze szkla korytko, na jego dno wylozony jest ruszt filtra dennego, na to piaseczek do tego glowka filtra(polecam aqua szutak np. 8W), oczywisice wielkosc tego korytka nalezy dopasowac do wielkosci zbiornika(najlepiej na calej dlugosci) i do rozmiarow rusztu filtra, mozna w nim posadzic rosliny, najlepiej cos z kryptokorym(lubia zamulone podloze), podmiana wody raz w tygodniu, co do ogrzewania stosuje tylko zarowke podgrzewa ona powietrze przez co rownie i wode w zobiorniku, dzieki temu unikniemy przeziebienia zwierzaczka(woda bedzie ciut zimniejsza niz powietrze, w przypadku zle ustawionej grzalki i braku ogrzewania gornego mozna zolwiaka przeziebic), moj to malutki szkrab, jako "wysepke" na powierzchni wody rozliny plywajace(rozdzyca rutewkowa, dobra ze wzgledu na rozmiary jakie osiaga oraz na dosc sztywne pedy), jako pokarm odstaje przrozna zyjatka wodne, poprostu wrzucam tak woreczek (oczywiscie same robaczki ) do wody ma przewaznie kilka rodzajoiw tego jedzona jednoczesnie (ochotka, wazonkowiec, wodzen, rozwielitka), od czasy do czasu mrozonki, oprocz tego mam mnostwo slimakow


  5. #5

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    tez bym byla agresywna, gdybym zyla w takich warunkach.

  6. #6

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    Radzę zwrócić uwagę na jedzenie mrożone nasz MINI ME zjadł mrożone stynki i tak się rozchorawał że mało go nie pozegnaliśmy. Leczenie było długie i bolesne i dla niego i dla nas. Więc uważajcie na wasze pupile.
    Ale swoją drogą to jak możesz zwierzaka który jest przyzwyczajony do temperatury około 26 stopni trzymać bez grzałki.

    Pozdrawiam

    MZIMIN


  7. #7

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    ciekawy pomysl
    a masz moze jakies zdjecie albo rysunek jak to wyglada?
    bo z tego co rozumie to jest to wlasciwie odkryta konstrukcja
    znaczy nie oddzielona on zolwia
    a niestety nie jestem w stanie nic u tego zolwia zakotwiczyc na stale w piachu bo on to poprostu rozkopuje dlatego np smieszy mnie jak czytam w opisach akwaterrariow zeby dno uformowac w rozne wzgorki i dolinki, z doswiadczenia wiem ze to dno codzien jest inne

    a co do tego filtra to jak sie pozbywasz osadu z odchodow zolwia ?
    jak ten filtr to zalatwia?
    czy robisz to sam rurka ?
    dzieki za rady


  8. #8

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    filtr powoduje ruch wody wieksze czastki osiadaja w tym zwirze, a przy okazji tygodniowych podmian wody osad z dna jest sciagany wezem, warstwe filtrujac w tym typie filtra(pod zwirowy) stwanowi zwir, jesli do tego zasadzi sie roslny to dodatkowa nastapi samo oczyszczanie, wydaje mi sie ze szerokosc tego "korytka" filtra powinna byc mniejsza niz szerokosc zowliaka wtedy nie rozkopie filtra, no i oczywiscie grubszy zwir mozna zastosowac, eh ale zkolei nie za grup najlepsza granulacja to jakies 5-6 mm

    jesli chodzi o te dolinki to ja wymyslilem sobie ze te konstrukcje wykonam z cementu(trzeba dlugo moczyc), na swiezy cement posypie piasek lub zwirek(drobniutki), na dno samego zobiornika ten sam zwirek i to bedzie nawet ladnie wygladac

    oto rysunek:


    jest to terrarium dla mlodego zowliaka ktory zdola utrzymac sie na roslinach dla wiekszego trzeba by bylo jakas mielizne zrobic

    co do filtra dennego to :


    rosliny utrzymaja sie napewno kryptokoryny lubiejace zamulone podloze


  9. #9

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    Napiszcie cos wiecej jak urzadziliście terrarium ( whateva ma duże zaległości :-))))
    1. Czy zamiast grzałki można zastosowac ogrzewanie podłogowe (kabel grzewczy pod terrarium) ?
    2. Czy należy zastosowac lampe emitującą UV ?
    3. Czy wpadł ktos na pomysł jak umocowac trwale sztuczne rośliny tak aby żółw nie wykopywał ich ( np. cement portlandzki)?
    4. Ów filtr denny jak rozumiem filtruje tylko wode, czy nie lepiej zastosować filtr zewnętrzny z którego mozna w łatwy sposób zrobić mini sztuczną rzekę lub wodospad.
    5. Czy formując dno można zastosować na płyciźnie kamienie a niżej piasek tak jak w uregulowanej rzece, czy kamienie nie zaszkodzą w jakiś sposób żółwiowi np. gdyby chciał sie w nich zakopać.

    pozdrawiam

  10. #10

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    eh filtruje TYLKO wode a cop ma jeszcze filtrowac...
    przy tym filtrze tez mozna zrobic jakis wodospad itp. mam przeciez wylot wystarczy do wylotu zamontowac waz i wyprowadzic go do gory i wszytsko ...

    ogrzewanie podlogwe jak juz pisalem odpada grzalka tez lepiej uzyc jednej, dwoch zarowek powietrze ogrzeje tez wode, dziki tem zolw sie nie przeziebi

    co do mozcowana rozlin sam sobie odpowiedziales zalej je w jakis kubeczkach cementem

    kamienie nie zaszkodza, oczywiscie mam na mysli zwirek

    sam sie zastanawiam jak z tymi promieniami UV


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •