Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: ... żółwiak Chiński ...

  1. #11

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    Chodziło mi o to że filrt denny filtruje wode ale jej nie oczyszcza z nieczystości mechanicznych.

    pozdrawiam

  2. #12

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    jak to nie zawiesina pozostaje w zwirze gdzie rozkladaja ja bakterie nrtyfikacyjne, warto na poczatku dzialania takiego filtra dodac jakiegos dopalacza np.

    nitrivec - Sera

    Bactozyn - Tetra

    jest to pozywka dla tychze bakteri

    nasunal mi sie jeszcze jedne sposob filtracji w takim zbiorniku, mianowicie filtr hydroponiczny, jest to korytko wypelnione keramzytem, ustawione poza woda, do tego korytka pompowana jest woda z terrarium, w samym korytku sadizmy rosliny pokojowe

    mozna by bylo na tylniej scianie takie korytko zamontowac wtedy rosliny pieknie by rosly(ladowe), i akwaterraium zdobylo by na urodzie
    np.:
    [img]http://www.sp3pkl.amu.edu.pl/grafika/terra_zolwiak2.jpg[/jpg]

    ten fitr mozna rowniez umiescic poza terrarium


  3. #13

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    sorkki tu jest rysyunek, eh ten brak mozliwosc edysji postow

    [img]http://www.sp3pkl.amu.edu.pl/grafika/terra_zolwiak2.jpg[/img


  4. #14

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    ja j...



  5. #15

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    No ciekawe rozwiazanie - zobczymy na co zdecyduje się Whateva........

    pozdrawiam

  6. #16

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    Witam

    u mnie jest normalny filtr przepływowy i grzałka i myśle że to wystarczy.
    Co do roślin to on naprawde nie zjada ich a jeżeli już sobie skubnie to nieznacznie. Co do podłoża to ma piasek w którym może się spokojnie zakopać oraz trochę kamieni. Wcześniej miał żwir ale jakoś mu nie odpowiadał. Natomiast wyspa? one wcale tak się nie kwapiął aby wychodzić. Za to polecam ściganie żółwiaka po stole czy czymś takim. Mi się to przytafiło myślałem że skubańca nigdy nie złapie.

    Pozdrawiam

    MZIMIN


  7. #17

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    ciekawe propozycje
    a macie moze jakies zdjecia gotowych terrariow ?
    albo linki do stron proponujacych juz gotowe rozwiazania ?
    chcialbym sobie to zwizualizowac ;d


  8. #18

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    Jedyne co niestety mogę Ci aktualnie przesłać to rentgen mojego żółwiaka. Ale postaram się coś poźniej przysłać.

    MZIMIN


  9. #19

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    dawaj rentgen'a



  10. #20
    aika
    Guest

    Re: ... żółwiak Chiński ...

    Mój żółwiak ma na razie trzy lata.
    Ja umieściłam z tyłu akwarium ściankę z tworzywa, do którego przymocowałam sztywno(drutami w koszulkach) filtr. Jest to filt, który cały jest zanurzony w wodzie, ma wewnętrzną pompę i system napowietrzania. Nasz żółwiak uwielbia się po nim wspinać i podgryzać (o zgrozo) dobrze zabezpieczoną plastikową osłoną, świetlówkę
    A co do awanturniczej natury, z moim żółwiakiem mieszka ryba, która go skutecznie poskramia. Jest to całkiem pokaźne labeo, które pokazało, kto rządzi w akwarium, kiedy żółwiak był jeszcze mały. Muszę przyznać, że sama się dziwię jaki respekt czuje przed nim zwierz, który jednym kłapnięciem mógłby przegryźć ją na pół. Załączam zdjęcie tej specyficznej symbiozy.
    Pozdrawiam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •