Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: szukam infromacji - pleurodira

  1. #1

    szukam infromacji - pleurodira

    Witam wszystkich forumowiczów. Szukam infromacji na temat żółwia bokoszyjnego (pleurodira). Czy ktoś z Was dysponuje informacji o tym żółwiku - wzrost, wymagania, etc.
    pozdrawiam,
    r2d2

  2. #2

    Re: szukam infromacji - pleurodira

    O jaki gatunek dokładnie chodzi? Bo nie wszystkie maja takie same wymagania. Część z nich żyje w Australii, a część w Afryce.


  3. #3

    Re: szukam infromacji - pleurodira

    dokładnie nie wiem, żółwia widziałem w smoku, sprzedawca (podobno znawca tematu) też niewiele mi pomógł. Żółw miał czarno- brązowy karapaks, głowę i łapy biało-szare, wielkość 9 miesięczny - około 6-8 cm. I bardzo charakterystyczne wygląd mordki - wyglądał tak jakby się uśmiechał - nie wiem jak to opisać.

    r2d2

  4. #4

    Re: szukam infromacji - pleurodira

    Prawdopodobnie chodzi Ci o gatunek pelomedsa subrufa. Dorasta do 30 cm dł pancerza (+ długa szyja - ok. 20 cm.), a więc jest dość duży. Wymaga akwaterrarium z miękkim podłożem - lubi się zakopywać. Woda o temp. 25 - 26 st. C (konieczna grzałka), nad częścia lądową dodatkowa żarówka. Mam parkę młodych żółwi tego rodzaju. Żywienie - dendrobena, stinka, krewetki, serce wołowe, duże larwy ochotki. Lubią skubnąć roślinki wodne. Na ląd wychodzi przewaznie w nocy. Łapać należy tak jak żółwiaka - potrafi mocno dziabnąć.


  5. #5

    Re: szukam infromacji - pleurodira

    Zapomniałem o jednym - pelomedusa subrufa jest ujęta w Cites III.


  6. #6

    Re: szukam infromacji - pleurodira

    w tej chwili mam 2 czerwonolice - jak myślisz - czy nie bedzie problemu z wpuszczeniem gokoszyjnego do tych dwóch. Jeden z nich - samica 15 cm jest trochę agresywna.

    r2d2

  7. #7

    Re: szukam infromacji - pleurodira

    Tylko nie może być dużo mniejszy - jeżeli tak jak pisałeś ma 6 - 8 cm - to odradzam. Podobne warunki hodowli to jeszcze nie wszystko - pelomedusa występuje w Afryce, ale tymczasowo, jeżeli wszystkie żółwie są podobnej wielkości możesz je razem przetrzymać. A tak z czystej ciekawości - ile ma Cię kosztować?


  8. #8

    Re: szukam infromacji - pleurodira

    w tej chwili mam terra 100x45x45 - 2 czerwonolice jeden około 15cm -karapaks (samica) + 2 też samica około 10 cm - ta mniejsza jest bardzo spokojna.
    Sprawdziłem szybko w necie tak ten gatunek to pelomedusa subrufa - cena 80 zł.
    Mam prośbę jeśli możesz napisz mi coś o swoich spotrzeżeniach o hodowli tego gatunku na priva (przemyslaw-gaszcz@go2.pl).

    r2d2

  9. #9

    Re: szukam infromacji - pleurodira

    dokładnie jest to pelomedusa subrufa olivacea.
    r2d2

  10. #10

    Re: szukam infromacji - pleurodira

    r2d2 napisał(a):

    > w tej chwili mam terra 100x45x45 - 2 czerwonolice jeden około

    To już masz terra na styk a jeśli brać pod uwagę dorosłe osobniki to nawet za małe. I ty chcesz jeszcze dołożyć innego żółwia i to jeszcze inny gatunek?
    Człowieku opanuj się!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •