Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Terarium

  1. #1

    Terarium

    Jako że nie moge już patrzeć na tą "wysepke" postanowiłem sklecić jakiś małe terarium (narazie małe) żeby się przekonać jak mu sie podoba. Czy moglibyście mi podać jakieś namiary na stronę internetową/książkę na temat budowy terarium dla żółwia wodnego?

    Dziękuje

  2. #2

    Re: Terarium

    Odwiedź stronę Jojka:
    http://jojek.klub.chip.pl/hobby/

    Zajrzyj do mojego profilu i obejrzyj fotkę.

    Moje już jest za małe i w wakacje będę się starał wymyślić miejsce na większy zbiornik.

    Jak masz jakieś pytania wal na gg.
    Większość robiłem sam...

  3. #3

    Re: Terarium

    Kup po prostu akwa ok 60 cm (za 2 lata albo pozniej wymienisz na wieksze). Do tego grza?ka i flitr w sklepie akwarystycznym. Lampka do nagrzewania (lepiej zeby zarowka byla mleczna) z zarowka ok. 60 W. Jesli bedziesz mial moliwosc wystawiania go na prawdziwe slonce, to do jesieni obejdziesz sie bez swietlowki raptiGlo.

  4. #4

    Re: Terarium

    Aby miał jak najwięcej miejsca do pływania zrób np. podwieszaną lub wklejoną półeczke z pochylnią obklejoną (aby zapobiec ślizganiu się gadzinki) kamykami,sztuczną trawą (widziałem u kogoś na zdjęciu) lub np. matą łazienkową antypoślizgową.(poczytaj stare posty np. Aby czerwonolicy miał gdzie pływać... i inne)Wiadomo wysepka z naturalnych kamieni (np.piaskowiec) będzie ładniej wyglądać ale zajmuje znowu sporo miejsca gdzie żółw mógłby sobie zadowolony nurkować....


  5. #5

    Re: Terarium

    ja wkleilem szklana pulke i oblepilem zwirkiem musialem dac podpory bo zolwie zrobily sie za ciezkie. W sumie 20 min roboty i dwa dni wysychania kleju

  6. #6

    Re: Terarium

    mam pytanko do zajmujących sie czerwonolicymi itp. JAKI BYŁ ALBO NADAL JEST KOSZT TERRARIUM DLA NP. JEDNEGO OSOBNIKA ... ale taki dokładny czyli wliczając te wszystkie lampy filtry grzałki akwa podłoże roślinki koszty produkcji <--- pyta mnie dociekliwy kolega a ja nie mogłam mu jasno odpowiedzieć ... z góry dziękuje

    a co do tego postu... to jeżeli żółw jest mały i siedzi w plastikowym baseleży tobie na czasie to w zoologikach są całkiem ładne akwa-terraria może nie są ogromne ale na początek może być ok... a potem w miare czasu i wzrostu żółwia zabrać sie za dłubanie własnego OGROMNEGO akwarium

  7. #7

    Re: Terarium

    dzieki za informacje, jutro zabieram sie do planowania

  8. #8

  9. #9

    Re: Terarium

    dzięki... to bardzo budujące... chłopak sie zniechęci

  10. #10

    Re: Terarium

    Ja budowałem terra po kawałku... (i jeszcze końca nie widać ) koszta rozkładają się na dłuższy okres i nie są takie zabójcze. Część osprzętu kupowałem myśląc już o większym akwa, więc w przyszłości nie będę miał ponownych wydatków.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •