Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: w jakim wieku sa moje zolwie

  1. #1

    w jakim wieku sa moje zolwie

    mam pytanie... w jakim wieku moga byc moje zolwie...
    sprawdzalem tutaj na stronie... ale wyszlo ze moj jeden zolw ma 2 miesiace (a ja mam go juz od ponad 2 msc) a drugi ze ma miesiac a ja go juz miesiac prawie mam...
    to ich wymiary:
    zolw I
    kaprapaks: dl: 3,5cm, szer: 4cm
    plastron: dl: 3cm, szer 2,3cm

    zolw II
    kaprapaks: dl: 5cm, szer: 5,5cm
    plastron: dl: 4,5cm, szer: 3cm

    niestety nie moge ich zwazyc bo nie mam wagi ktora wazy takie "piorka":P
    jesli ktos moze mi pomoc to bylbym wdzieczny
    pozdro

  2. #2
    dr Robert
    Guest

    Re: w jakim wieku sa moje zolwie

    Jeżeli to Geocheolne nigra to znaczy, że wylęgną się za 5 miesięcy i są jeszcze w jaju , jeżeli to Pyxis arachnoides albo jakiś gatunek Homopus to mają 1-3 lat. Jest ponad 300 gatunków żółwi i każdy różni się tempem wzrostu i rozmiarami.


  3. #3

    Re: w jakim wieku sa moje zolwie

    hehe
    przepraszam... nie napisalem jakie to zolwie... sa to zolwie czerwonolice
    sorx
    pozdro

  4. #4

    Re: w jakim wieku sa moje zolwie

    Spokojnie, to zalezy jak czesto i czym je karmisz. Tabelka jest orientacyjna, chociaz co prawda w moim przypadku sie sprawdzila. Ale tez nie co do milimetra Z tego co napisales, rozbieznosci nie sa duze, a wrecz niewielkie. Najwazniejsze to to, zeby ich nie przekarmic, bo prowadzi to do deformacji pancerza (vide str. Jojka i zolw Krista). Poczytaj wczesniejsze posty dotyczace zywienia i juz wszystko bedziesz wiedzial. Pozdrawiam.

  5. #5

    Re: w jakim wieku sa moje zolwie

    ok thx
    pozdro

  6. #6

    Re: w jakim wieku sa moje zolwie

    podlaczam sie pod temat,to samo pytanie :]

    Żółw 1:
    karapaks:dl:9,5cm,szer:10 cm.
    plastron:dl.9cm,szer:7,5cm

    Żółw 2:
    Karapaks:dl.6,6cm,szer:7cm
    plastron:dl.6cm,szer.:5cm

    Sa to żółwie czerwonolice,1 mam ok 2 lata,2 okolo rok :] Ijeszcze pierwszy to samica a drugi samiec )

  7. #7

    Re: w jakim wieku sa moje zolwie

    Dzizas Patrzyles w opisie gatunku na tej stronie? Jesli samiczke masz od 2 lat, to pewnie mlodsza niz 2 lata nie moze byc, no nie? To samo sie tyczy samca :P No, ale biorac pod uwage tabelke Matouska, to Twoje osobniki sa niezbyt wyrosniete jak na swoj wiek (czyt. nie zapewniles im odpowiednich warunkow). Poza tym, tez jestem poczatkujacy i sie nie znam. Pozdrawiam.

  8. #8

    Re: w jakim wieku sa moje zolwie

    Upss, woman on board. Przepraszam, za gapiostwo To juz sie wiecej nie powtorzy. Przeciez odpisywalem Ci w innym watku i bylo dobrze. Ehh, za duzo nauki i mozg sie zlasowal. Sorki raz jeszcze. Pozdrawiam, szanowna Pania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •