Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Udaremniono przemyt 90-ciu żółwi błotnych

  1. #1

  2. #2
    MataManX
    Guest

    Re: Udaremniono przemyt 90-ciu żółwi błotnych

    JA PIERDZIELE KIEDY LUDZIE ZROZUMIEJĄ ŻE ONE JUZ I TAK SĄ NA SKRAJU !!! SZLAG MNIE TRAFIA JAK SŁYSZĘ COŚ TAKIEGO. JEDYNE CO JEST W TYM POZYTYWNE ŻE TE ZNALEZIONE TRAFIĄ DO ZOO GDZIE MOŻE SIĘ ROZMNOŻĄ. SKORO TRAFIŁO SIĘ WYKRYCIE 90 ZA JEDNYM RAZEM TO WOLE NIE MYŚLEĆ ILU SIĘ NIE UDAJE WYKRYĆ I JAK NA TYM CIERPIĄ POPULACJE W NATURZE


  3. #3
    Radek. P.
    Guest

    Re: Udaremniono przemyt 90-ciu żółwi błotnych

    Obawiam się, że ludzie sami staną się gatunkiem zagrożonym zanim zrozumieją, że inne gatunki są zagrożone. Jestesmy takim gatunkiem, że obchodzi nas tylko nasz los. (jak większość zwierząt, tylko że my mamy większe możliwości niszczenia). Myślę, że ponad połowa ludzi bez wachania zgodziłaby się wytępić jakiś gatunek, by zdobyć na przykład 10 000 000$.

    Tak wogóle, to uważam, że ludzie i tak nie przeżyją następnego tysiąclecia. ewolucja działa tak, że przeżywają najsilniejsi, a u ludzi opieka medyczna powoduje, że przeżywają praktycznie wszyscy i populacja się degeneruje i zmierza ku zagładzie. Wbrew pozorom najlepszy dla nas byłby spory kataklizm (jak 65 mln lat temu), który wybiłby większość ludzi i zmusiłby pozostałych przy życiu do powrotu do jaskiń, by ewolucja znowu mogła działać.

    To przykra sprawa, ale ma te dobre strony, że życie w końcu ziemia się odrodzi (jeśli przeżyje nasze niszczenie wszystkiego co się rusza i nie rusza).

  4. #4

    Re: Udaremniono przemyt 90-ciu żółwi błotnych

    Za bodajże 5mln. lat wygaśnie słońce. Zginą rośliny, zwierzęta..., ludzie... . I Ziemia będzie wyglądała tak jak Mars, na którym kiedyś na pewno było życie.

    Najgorze jest to, że przemyt zwierząt jest drugim po narkotykach, najbardziej opłacanym przestępstwem.


  5. #5

    Re: Udaremniono przemyt 90-ciu żółwi błotnych

    Widziałem zdjęcie w Fakcie i te żółwie wyglądały mi na Testudo horsfieldia a nie na błotne. Chyba, że wzięli inne zdjęcie.

  6. #6

    Re: Udaremniono przemyt 90-ciu z˙ó?wi b?otnych

    wiecie, jako czlowiek z branzy niezupelnie ufalbym rzetelnosci materialu zamieszczonego pod tym adresem. tam zolwie mogli pomylic z chomikami...

  7. #7
    MataManX
    Guest

    Re: Udaremniono przemyt 90-ciu z˙ó?wi b?otnych

    CZŁOWIEK Z BRANŻY <LOL> A CZMEU BYŚ NIE UFAŁ ?? CZYŻBY COŚ BYŁO NIE TAK W INTERII ŻE NIE UFASZ JEJ ??


  8. #8
    Radek. P.
    Guest

    Re: Udaremniono przemyt 90-ciu żółwi błotnych

    Niby dlaczego? Koniec świata ma nastąpić za około 4 miliardy lat. A ludzi już na pewno nie będzie. Słońce jest w połowie swojego wieku i nie zgaśnie tak szybko. Prognozy na tak "krótko" w przyszłość mnie nie przekonują. Jeśli słońce miałoby zgasnąć za 5 mln lat, to dlaczego nie zgasło 5 mln lat temu? Dla słońca 10mln lat to jeszcze nie jest znacząca różnica.

  9. #9

    Re: Udaremniono przemyt 90-ciu żółwi błotnych

    Panowie, na temat proszę, na temat, bo posty pójdą niebyt

    Pozdrawiam
    Natalia


  10. #10

    Re: Udaremniono przemyt 90-ciu z˙ó?wi b?otnych

    tu chodzi nie tyle o interie, ile o tego typu informacje, czesto dostarczane przez niezupelnie fachowych korespondentow, ktorzy niedbale sprawdzaja temat. Potem redaktor w pospiechu go wrzuca na lamy... No i roznie wychodzi - a na sukcesy i sukcesiki naszych celnikow trzeba baaaaaardzo uwazac, i wszystko sprawdzac po nich.
    A ta informacja jest partacka! Nikt mi nie wmowi, ze byly "istotne" powody, dla ktorych nie mozna bylo podac, do ktorego zoo ta zdobycz trafila badz trafi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •