Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: hodowla świerszczy (karmowa)

  1. #1
    marcin.lis
    Guest

    hodowla świerszczy (karmowa)

    Czy ktoś,komu udaje sie ta trudna sztuczka może podzielić się ze mną jakimiś praktycznymi radami ? Teorię mam "w paluszku" i pomimo tego zawsze ich ubywa zamiast... .Warunki chyba idealne , duży zbiornik (60 x 80),niezliczona ilość kryjówek w postaci tekturowych doniczek do rozsad, halogenowe oświetlenie (jednocześnie działa grzewczo) temp. w dzień ok 28 pod promiennikiem nieco wyższa, w nocy ok 24, codziennie świeża woda i pokarm ( płatki owsiane, jabłko, pokruszona karma dla psa, kawałeczek serca wołowego, tarta marchewka).Wstawiłem pojemniczki z torfem , dbam o wilgotność podłoża, kręcą się tam wprawdzie ale efektów nie widać ! Dupczę się z nimi jak z dzieckiem a wdzięczności (w postaci efektów rozrodczych) nie widać :-). POMOCY !!!

  2. #2

    Re: Chodowla świerszczy (karmowa)

    Może osobniki jednej płci w pojemniku?

    Pozdrawiam
    Leny


  3. #3
    marcin.lis
    Guest

    Re: Chodowla świerszczy (karmowa)

    sorki za "chodowlę " to z nerwów ! wrrrr, na bank są osobniki różnej płci

  4. #4

    Re: Chodowla świerszczy (karmowa)

    a może potomstwo ucieka?


  5. #5

    Re: Chodowla świerszczy (karmowa)

    Ja mam dosyć mierne warunki dla nich (pudełko 20x20) a zlęgło się ich z 200. W pudełku miałem 2 samce i 3 samice oraz pudełko z torfem, do którego samice złożyły jaja. Żadnych szczególnych warunków.
    Nie wiem dlaczego u ciebie to nie wychodzi. Może musisz poczekać po prostu.

  6. #6
    [RED-689]
    Guest

    Re: Chodowla świerszczy (karmowa)

    Jedno pytanie - Jedna odpowiedz :-) Ile wpusciles tych swierszczy na poczatku? Mam nadzieje ze nie 10 albo 15? :-) Temp. mialem (nie potrzebuje chwilowo swierszczy...) wyzsza (32-35).


  7. #7

    Re: Chodowla świerszczy (karmowa)

    jak wygladaja jajka swierszcza , bo ostatnio u moich zobaczylam cos bialego na torfie ......... ??

  8. #8

    Re: Chodowla świerszczy (karmowa)

    Są białe i pudłużne.

  9. #9
    marcin.lis
    Guest

    Re: Chodowla świerszczy (karmowa)

    miałem ich ze sto ! nie wiem czy problem nie leży w wahaniach wilgotności torfu , pojemniki są niskie , ok 5 cm, a nie zawsze mam możliwość spryskiwania ich dwukrotnie w ciągu dnia, w związku z czym torf lekko przysycha. ZAstosuję teraz głębokość 10 cm,ale czy świerszcze się tam dostaną ? Zrobię im pomost :-)

  10. #10
    marcin.lis
    Guest

    Re: Chodowla świerszczy (karmowa)

    czy torf ogrodniczy o odczynie 3.5-4 pH jest odpowiedni, czy stosować jakiś inny -odkwaszony ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •