Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Nowy dom

  1. #1

    Nowy dom

    A więc stało się!!! Nasz żółw ma nowy domek: 100 x 40 x 50. Niemożliwa landara, ale przy 21 cm karapaksu akwa 60 x 30 x 40 chyba było trochę przymałe. Na razie nie jest za bardzo urządzone, bo jeszcze nie ma półki, ale ma otoczaki na dnie, grotę ze starego akwa i korzeń. Nie bardzo wiem jak mu zrobić półkę, chyba trzeba ją będzie podwiesić, tak jak to widziałam na stronie Jojka. Spróbuję zrobic jakieś zdjęcia, moze mi coś poradzicie...

  2. #2
    Arp
    Guest

    Re: Nowy dom

    A ile zapłaciłaś za akwa?

  3. #3

    Re: Nowy dom

    330 zeta, ale ono jest takie quasi-panoramiczne, boki od przodu takie kanciate...

  4. #4
    HuboPL
    Guest

    Re: Nowy dom

    ja wiem jak mozna zrobic polke. po prostu pojsc do szklarza poprosic zeby takie dwa kawalki szyby ucią w ksztalcie prostokota i przykleic silikonem a potem na to polozyc np kawalek drewna a podejscie to mozna pofantazjowac a jak spruchnieje to wymienic mozna bez broblemu


  5. #5

    Re: Nowy dom

    Wiem, w starym miałam na silikon przyklejone, ale okropnie zarastało glonami i innym syfem i ciężko było wyczyścić. Chciałabym coś wyjmowanego, żeby w razie czego łatwo było umyć poza akwa. Podoba mi się pomysł z pleksi z takim ładnym wygiętym podejściem, jakie widziałam na stronie Jojka, nie pamiętam już czyje to było akwa.

  6. #6

    Re: Nowy dom

    ale to nic nie jest przyklejane to tylko takie dwa kawalki szkla a potem na to cos kladziesz

  7. #7

    Re: Nowy dom

    Już mam: kawałek grubego PVC z wygiętym podejściem, oklejony antypoślizgową matą (taką jak się kładzie pod miękkie dywany). Cała konstrukcja będzie się opierać na nóżkach z rurek PVC, na przyssawkach umocowanych do podłoża. PVC jest za lekkie, żeby wisieć, woda wypycha je do góry, a drutów nie mogę umieścić, bo wzdłuż górnek krawędzi akwa wklejone są listwy szklane. Zobaczymy jak to się sprawdzi, w razie czego będziemyu kombinować coś innego...hehe napisał(a):

  8. #8

    Re: Nowy dom

    Moje..... hehehehe "potrzeba matką wynalazków"..... pamiętaj tylko o tym że gadzinki troszke ważą i mogą przeważać konstrukcje (ale od czego są przessawki...hehe)


  9. #9

    Re: Nowy dom

    To moje jest roszkę inne, chociaż pomysł ściągnięty od ciebie... Podejście jest bardziej z boku, no i materiał jest inny. Pewnie plexi jest cięższe, ale myślę że przyssawki załatwią sprawę (mam takie duże silikonowe, wyglądają solidnie). Powiedz mi jak to się u ciebi sprawdza? Ja chyba będę musiała podeprzeć dolną część podejścia, bo PVC nie jes tak sztywne jak pleksi i jak nasz potwór na to wejdzie, to będzie się zanurzało. No nic na razie cała konstrukcja sie wietrzy... zobaczymy jak będzie.

  10. #10
    penutka
    Guest

    Re: Nowy dom

    A jak rozwiązałaś problem spustu wody z tego akwarium. Pytam, bo mam teraz zamiar zamówić u szklarza nowe akwarium dla moich dwóch „dziewcząt” czerwonolicych, bo w starym wyglądają juz częściowo jak śledzie w beczce

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •