Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: roślinki dla żółwia

  1. #1

    roślinki dla żółwia

    Witam,
    mam 4-letnią żółwice czerwonolica, ktora nie jada roslin (oprocz gotowego pokarmu - mieszanki). Probowalam juz z rzesa ale jej to zupelnie nie rusza. Moze warto sprobowac z jakas "wsadzana" roslinka?
    Jakie gatunki jej nie zaszkodza?
    A moze jakies najbardziej lubi?
    I czy to wogole cos da?
    Dzieki za info
    Yola

  2. #2
    MataManX
    Guest

    Re: roślinki dla żółwia

    Spróbuj z kabombą lub moczarką kanadyjską. Po kilkudniowym przegłodzeniu na pewno zje


  3. #3

    Re: roślinki dla żółwia

    moje nie odpuszczą moczarce kanadyjskiej... znika całkowicie po ok. 3-4 godz.

  4. #4

    Re: roślinki dla żółwia

    Poki można jeszcze coś znaleźć, weź próbki wszystkich wodnych i dawaj. Takoż poproś w zoologiku kilka gatunków. Może na coś się skusi.


  5. #5

    Re: roślinki dla żółwia

    Jest koniec sezonu ogrodniczego - takie rosliny jak pistie i hiacynty wodne kosztuja teraz grosze bo nie oplaca sie ich przetrzymywac przez zime - za 2,5 kilo! roslin plywajacych zaplacilem 3 zl w centum ogrodniczym w Lesznie. Mozna spokojnie testowac, a pistie bardzo chetnie jedza. Z wyzej wymienionych lepsza moczarka bo cabomby czesto kaprysza i kiepsko rosna - moczarke mozna produkowac na kilogramy. rownie latwe sa wszelkie plywajace paprocie wodne z rodzaju Ceratopteris - po prostu wrzuca sie je do wody - cieplej i dosc dobrze oswietlonej - rosna blyskawicznie. (Przepraszam za brak polskich fontow).

  6. #6

    Re: roślinki dla żółwia

    W roślinki wogóle nie opłaca się inwestować, chyba że ma się spokojnego żółwika albo zrobi się osłonke. Ja co kilka dni kupuje nowe bo mój mały szatan potrafi porozwalać wszystko w kilka godzin, zostają tylko (połamane) łodygi, a reszta np. listki i igiełki zapychają mi filtr. Ale żółwie bardzo uwielbiają rośliny, mój lubi na nich się bujać i spać, tylko jak by pomyślał i nie psół co rusz nowych to by miał je dłużej )

  7. #7

    Re: roślinki dla żółwia

    Miałem na myśli "inwestowanaie" w nie jako pokrm lub do dalszej, oddzielnej hodowli z tym samym przeznaczeniem . Dla tego muszą być tanie, łatwe w uprawie i chętnie zjadane.....

  8. #8

    Re: roślinki dla żółwia

    Próbowałaś ze zwykłym mleczem? Moje uwielbiają.

    p.

  9. #9
    Lutek666
    Guest

    Re: roślinki dla żółwia

    Możesz spróbować moczarkę kanadyjską.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •