Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Plesn w terra poraz kolejny...

  1. #1

    Plesn w terra poraz kolejny...

    Mam problem....pare tygodni temu zrobilem terra takie jak w zalaczniku, polakierowalem je, do srodka wlozylem wyprazony torf, dwa pniaki ( w jednym spal waz) i jedna galaz...Prawie wszystko bylo z kora. Pare dni temu zobaczylem cos bialego na galezi...myslalem ze to odchody weza..a ostatnio pojawila mi sie w terra plesn...wyjalem galaz i na jej tyle bylo troche plesni....nie wiem co teraz mam zrobic..wyrzucic torf i dac nowy wyprazony czy moze ten stary dac do wysokiej temperatury ??a co z calym "drewnem" ??? tez wyrzucic ??? a teraz jaka moze byc przyczyna tej plesni ???? moze wentylacje mam zla ????bede wdzieczny za wszelkie sugestie

  2. #2

    Re: Plesn w terra poraz kolejny...

    sorry za to ze nie szukam odpowiedzi w archiwum.....kolejne zdjecie

  3. #3

    Re: Plesn w terra poraz kolejny...

    3 foto...

  4. #4

    Re: Plesn w terra poraz kolejny...

    niemrawy ten wąż a co do plesci to mogła byc przyczyna wentylacji jesli unosi sie w terrarium dziwny zapach (starej piwnicy) tzn ze cos z obiegiem powietrze nie tak :/ ja swoje korzenie wypalilem w piekarniku (200*C na 10 min) i jest git. Zamocno podlewasz podkład .


  5. #5

    Re: Plesn w terra poraz kolejny...

    korzenie wymoczyć w solance lub coś podobnego... wywalić torf i dać najlepiej miał kokosowy i sprawdzić wentylacje, jeżeli te 2 prostokąciki w terra dla gutatty to wentylacja to masz już przyczyne


  6. #6

    Re: Plesn w terra poraz kolejny...

    waz jak kazda zbozowka zbyt zywa nie jest ;] ten jest u mnie od niedawna i non stop siedzi w pniu...pniak zabralem....a co do wentylacji....to mam nawiercic jeszcze po jednym otworze do jednej scianki ??? na tej samej wysokosci ???

  7. #7

    Re: Plesn w terra poraz kolejny...

    masz stanowczo zamala wentylacje! zrob jeszcze po 2 takie otwory na kazdej sciance wymocz wszystko w soli i zmien torf na kokosa


  8. #8

    Re: Plesn w terra poraz kolejny...

    Terarium musi byc dobrze wentylowane ja mam 39 otworow 5mm w scianie bocznej i 22 w gornej dla terrarium o rozmiarach 30x30x45 i jest super, otwory zabezpieczylem siatka metalowa by nic nie wyszlo ani nie weszlo do terra. Nigdy nie mialem problemow z plesnia.

    proponuje ci odrazu jak robisz remanent to zrob sobie jakies tlo aby ladniej wygladalo-nie duzo roboty

  9. #9

    Re: Plesn w terra poraz kolejny...

    Torf kokosowy zamowiony ;D czy ty pniaczki ktore mialy plesn moge odzyskac poprzez moczenie w solance ???? (jednego mi szczegolnie szkoda wyrzucac :])

  10. #10

    Re: Plesn w terra poraz kolejny...

    to ja sie dołączę do wątku. co zrobić, żeby w terra, w którym jest już dobra wentylacja, a jego mieszkaniec potrzebuje 80-100% wilgotności powietrza nie pleśniały dekoracje (tzn. konary i korzenie)??\


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •