Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Jakie oświetlenie?

  1. #1

    Jakie oświetlenie?

    Czy w przypadku żółwi stepowych, oprócz zwykłego oświetlenia wskazane jest stosowanie lampki emitującej promienie UV? Jeżeli tak to jakiej (prosze o wskazanie konkretnej firmy).

  2. #2

    Re: Jakie oświetlenie?

    Dobra już wiem że potrzebne jest zainstalowanie świetlówki pytanie tylko jaki to ma być model, o jakiej mocy i jak ją zainstalować? Wymiary mojego akwarium to 45x35x18 cm. Prosiłbym także o zdjęcia waszych terrariów.

  3. #3

    Re: Jakie oświetlenie?

    świetlówka UVB np. Hagen Repti-Glo 8.0 o mocy 15W i dł. 45cm (mniejszych juz nie ma) poza tym wpisz w wyszukaj UVB a znajdziesz wszystkie tematy o oświetleniu.. było tego sporo!! nie możemy co 7 temat wałkować tego samego wystarczy poszukać!! ajeśli chodzi o mocowanie to albo kupujemy odpowiednią oprawke albo robimy samemu... max wysokość nad lądem 30cm, do tego żródło światła punktowego do wygrzewania...czyli zwykła żarówka lustrzanka wystarczy.


  4. #4
    djtommi
    Guest

    Re: Jakie oświetlenie?

    sa mniejsze wiec nie wprowadzaj kolegi w blad firma zooMed robi swietlowki z UVB o wielkosci 38 cm.
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Re: Jakie oświetlenie?

    Ok. Ale jak umocować tą świetlówke wraz z oprawką wewnąrz akwarium?

  6. #6

    Re: Jakie oświetlenie?

    ja podałem konkretnie świetlówke z Hagena a w ich ofercie mniejszej nie ma! więc jeśli znalazłeś mniejszą innej firmy to dobrze, napisz gdzie można takie dostać ew. w jakim sklepie internetowym.. a nie pisz zaraz ze wprowadzam w błąd !


  7. #7

    Re: Jakie oświetlenie?

    to już musisz sam wymyslić, możesz przymocować do boku akwa albo zrobić nadbudówke tzn. pół pokrywe i do niej przykręcić oprawki


  8. #8

    Re: Jakie oświetlenie?

    Dobra dzięki ale bylibyście tak mili i podesłali mi zdjęcia własnych terrariów?

  9. #9
    djtommi
    Guest

    Re: Jakie oświetlenie?

    www.colisa.pl
    terrarium nie podesle CI bo nie siedze w zolwiach
    pozdrawiam

  10. #10

    Re: Jakie oświetlenie?

    Stale dyskutujemy o tym, że w niektórych regionach kraju nie ma dobrego dostępu do internetu. Niestety czasami widać, że np. gdyby w jednym miejscu była czarna dziura internetowa to szkoda byłaby niewielka.
    PS. Zmiana pseudonimu nie jest w stanie ukryć "niepowtarzalnego" stylu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •