Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Żółw pustynny-czy ktoś zna?

  1. #1
    foczka81
    Guest

    Żółw pustynny-czy ktoś zna?

    Żółw pustynny (Geochelone sulcata) do kupienia w sklepie curtus, czy ktoś sie spotkał z tym gatunkiem?

  2. #2
    MIDO
    Guest

    Re: Żółw pustynny-czy ktoś zna?

    Ja sie spotkałem z tym gatunkiem.


  3. #3
    foczka81
    Guest

    Re: Żółw pustynny-czy ktoś zna?

    doskonale a czy możesz cokolwiek o nim powiedzieć, bo nie ma opisów:/

  4. #4

    Re: Żółw pustynny-czy ktoś zna?

    Zajrzyj na www.sulcatas.com lub wpisz nazwę łacinską w wyszukiwarkę...Czasem trochę pomysłowości by sie przydało...
    Duży, szybko rosnący zółw...nie polecam, jeżeli nie masz domu z ogrodem.
    hatiras

  5. #5

    Re: Żółw pustynny-czy ktoś zna?

    Dokładnie-30-60 kg, a nawet więcej. Żywi się niemal wyłącznie roślinnością zielną, trawami, często suchymi częściami roślin, itp. Owoców bardzo mało lub wcale. Problemem w niewoli bywa zbyt bogata dieta(krzywica). Duże (aktywny gatunek) suche terrarium, dla młodych wilgotniejsze, bo potrafią się odwadniać. Piękny, ale tylko dla kogoś, kto zrobi mu terrarium o długości 3 metrów, a latem nie będzie mu przeszkadzał ogródek doszczętnie rozkopany przez żółwie.


  6. #6

    Re: Żółw pustynny-czy ktoś zna?

    Hej
    Od około roku mam ten gatunek. Został przywieziony z fermy gadów kolo Bombaju. Był maleńki taki jak na wspomnianym zdjęciu. Dzisiaj to 15 cm jegomość. Nie mam problemów ( narazie) z jego trzymaniem Obawiam się o czas przyszły szybko rośnie i dorasta do naprawdę dużych rozmiarów.


  7. #7

    Re: Żółw pustynny-czy ktoś zna?

    Mój samiec jest trochę większy, waży około 5 kg i ma ogromny apetyt... Jeżeli zamierzasz go kupić, nastaw sie na zwierzę którego pod kątem pokarmowym nie mozna 'rozpieszczać'. Tak jak napisał Pituophis nie należy podawać owoców, właściwie warzyw też. Dieta powinna być oparta o siano, trawę i zioła. Drobny dodatek wapnia wskazany. Poprzedni właściciel właśnie 'rozpieszczał' żólwia, którego teraz jestem właścicielem i uwierzcie, że rzeczywiście widać negatywne skutki takiej diety... Właściwie nie jest pogięty, ale szczytowa częśc karapaksu jest lekko wgłębiona Może z wiekiem zmiany sie cofną.
    Bardzo kontaktowy zwierz
    Pozdrawiam,hatiras

  8. #8
    foczka81
    Guest

    Re: Żółw pustynny-czy ktoś zna?

    chciałam żeby na forum coś sie pojawiło

  9. #9
    dario_terrarysta
    Guest

    Re: Żółw pustynny-czy ktoś zna?

    Foczka a ile u Ciebie kosztuje taki żółw ??


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •