Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: kiełki, pomidor

  1. #1

    kiełki, pomidor

    jakiś czas temu zasadziłem nasionka na kiełki soi i słonecznika. soja rośnie ładnie, słonecznik się ociąga. ostatnio podałem żółwiowi całą taką wyrośniętą soję- czyli łodyga i listki, średnio mają one jakieś 10 cm. żółw się tym zajada.
    moje pytanie, czy podawać całą roślinke?
    drugie dotyczy pomidora, czy moge go stosować w diecie żółwia.

    pozdrawiam

  2. #2

    Re: kiełki, pomidor

    wydaje mi sie e mozeszpodawac cala rosline. Ja hodoujac fasole na wlasne potrezba takmwlasnie robilem. Zółw zjadal wszystko. Teraz juz wybrzydz. Nie zjada łodyzki choca czasme cos tam skubnie. Kielki to dobry pomysl bo zawieraja duzo witamin. Moj zólw nie przepada za kielkami. Moze to dlatego ze kupilem takie ze sklepu. Byl to mix kielkow soi, lucerny, rzodkiewki. Rzodkiewka byla troche ostra moze dlatego.(?). Co do pomidora podobno mozna choc ja nie probowalem.. Zaczekaj wiec na komentarze innych.


  3. #3

    Re: kiełki, pomidor

    kielki czyli to co tylko pojawi sie z nasionak, taka krótka łodyga

    pozdrawiam

  4. #4
    DrZacieR
    Guest

    Re: kiełki, pomidor

    ja swojemu daje pomidory i zdaje się że mu bardzo odpowiadają :>,
    afair zolwie w ogole lubia czerwone zarcie (pomidory, marchew, wołowinę chętnie szamają, prawdopodobnie jadlyby chętnie buraczki ale te nie są za zdrowe - fosforany etc.)


  5. #5
    DrZacieR
    Guest

    Re: kiełki, pomidor

    a! bardzo ważne! pomidory podawaj bez skórki! :>


  6. #6
    dr Robert
    Guest

    Re: kiełki, pomidor

    Ciekawych rzeczy się dowiaduję. Wołowina lepsza od buraczków .
    Pomidory jak każde owoce jeśli już to mogą być podawane w niewielkich ilościach i tylko okresowo. A wołowinę, jeśli już mamy, to zjedzmy ją sami .


  7. #7

    Re: kiełki, pomidor

    A propos "ociągających się" kiełków słonecznika - wysiewamy je w kiełkownicy, zawsze jednak po około dwóch dniach, kiedy nasiona pekają i pojawia sie kiełek, który zaczyna się rozdwajać, biorę całość i przebieram wyrzucając osłonki nasion. Jeżeli tego nie zrobie, to pomimo odpływu całej zbędnej wody z kiełkownicy, te osłonki zaczynaja najzwyczajniej w świecie gnić. Po takim przebraniu, wyrzuceniu osłonek, umyciu miski z kiełkownicy i ponownym wsypaniu tam kiełkujących nasion na następny dzień mam cały gąszcz wyrośniętych kiełków słonecznika


    Pozdrawiam
    Natalia


  8. #8

    Re: kiełki, pomidor

    a co z soją, okresowo z umiarem. co do soi to słyszy się o niej dziwne rzeczy, może to "zabobony": genetycznie modyfikowane etc. czy moge podawać całą roślinke.

    pozdrawiam

  9. #9
    dr Robert
    Guest

    Re: kiełki, pomidor

    Podawać soję można, ale trzeba pamiętać, że to pokarm wysokobiałkowy. Raczej jako dodatek, a nie pokarm podstawowy.


  10. #10
    DrZacieR
    Guest

    Re: kiełki, pomidor

    hmm, nie powiedziałem, że jest lepsza tylko że mój żółw chętnie ją je a buraczków po prostu mu nie dawałem ..


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •