Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

  1. #1

    Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    czy dzieci mogą sie zajmować same zółwiami!? Kupować im żarcie, roślinki, różne sprzety terrarystyczne? Wyprowadzac na dwór i czyścić akwa zupełnie same??


  2. #2

    Re: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    Teoretycznie dzieci zalicza się w przedziale wiekowym 1-18 lat więc granica jest spora. Wszystko zależy od dziecka, jego umiejętności i wiedzy na temat żółwi. Myślę że tak od 12 lat w zwyż....

  3. #3

    Re: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    Mi sie wydaje że nie za bardzo powinny sie opiekować takie dzieci od 11 do 15 lat, przecież bez pomocy i wigule.... rodzice nic nie pomagają i samo dziecko kupuje sprzęt akwarytyczny...duzo dzieci tak ma... I jeszcze takie wielkie akwa i woda to okropne męczenie dziecka i zarówno żółwia


  4. #4

    Re: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    jak dziecko siębędzie dobrze żółwiem zajmowac to moze być lepszym opiekunem od dorosłego człowieka. Jak już tylko fizyczne możłiwości dziecka pozwolą mu na tego typu zabiegi, to może przecież dobrze zająć się żółwiem.


  5. #5

    Re: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    No racja... Ale rodzice i tak wykorzystują dzieci żeby sie opiekowały zółwiami...


  6. #6

    Re: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    Dziecko chciało mieć zwierzaka to ma to nie jest żadne wykorzystywanie. Ja moim żółwiamy opikuje ssię sam wszystko robie sam. samemu sprzatam w akwa 150l. i żyje i gadzinki nie mają źle

  7. #7

    Re: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    Ale ja niechciałam żółwi, tylko mój tata :/


  8. #8

    Re: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    to forum nie jest do rozwiązywania spraw rodzinnych [żarcik], jak Cie przerastają obowiązki nad żółwikami to możesz je oddać do sklepu ZOO, zawsze to jakieś rozwiązanie....pozdrawiam

  9. #9

    Re: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    Mnie obowiązki może przerastają i mam o to upomniec tate, ale nigdy nie oddam moich zółwi do zoologicznego! Tam bedzie im źle! Nigy nie oddam ich nimkomu i nigdzie! Ale mnie to przerasta czyszczenie akwa!


  10. #10

    Re: Czy dzieci mogą sie zajmowac żółwiami?

    Ja uważam że takie dzieciak od 13 w górę powinny sobie poradzić ja też miałem swoje pierwsze zółwie jak miałem 13 lat. ale faktycznie raz na jkaiś czas niemogłem sobie poradzić z wymianą wody w 120L akwenie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •