Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pomocy!

  1. #1

    Pomocy!

    Mój samiec 9cm.karpasku ma problem ma tylko jeden pazur przy jednej tylnej łapie ,a przy drugiej tylniej dwa. I chyba go to boli bo jak płynie to najczęsciej macha tylko przednimi ,a tylnie ma schowane, Co zrobić?? Nie wiem kiedy to się stało i jak

  2. #2

    Re: Pomocy!

    Odgryzione/urwane przez drugiego? Ten drugi nie pływa za nim a ten nie ucieka? Początki agresji?


  3. #3

    Re: Pomocy!

    W profilu masz wpisane dwa żółwie, być może to drugi osobnik uczynił. Mój ma w przednich łapach po 5 pazówków a w tylnych po 4, nie wiem czy tak powinno być ale nic go nie boli i jest wszystko OK.

  4. #4

    Re: Pomocy!

    jeśli drugi mu ogryzł/wyrwał to faktycznie może go boleć lub chowa je ze strachu przed następnym atakiem..


  5. #5

    Re: Pomocy!

    Nie powinno to być od ataku bo się et żółwie według mnei lubią. samiec śpi na samicy itp. nie gonią się. Ten żółw był brzygarnięty w grudniu ale nie zwróciłęm na to uwagi czy już tak miał. A co na to mam poradzić czymś to przemyć. Pazury odrosną??
    Do weternarza do gadó mam 25km.

  6. #6

    Re: Pomocy!

    Co mogę zrobić by go tak nie bolało??

  7. #7

    Re: Pomocy!

    Stan żółwia się pogarsza!
    Jeszcze coś mu się dzieje chyba z oczami
    Postanowiłem go przenieś do innego akwa by wyzdrowiał.
    Jest to akwa 12l. które zaraz przyniose z piwnicy. Żółw dzisiaj się prawie wcale nei ruszał siedzi ciągle w tym samym miejscu na półce z kamienie drugi żółw go chce chyba pocieszyć bo go co jakiś raz do tyka łapą i jak gdyby głaszcze. Czy dobry pomysł jest jego przeniesienie narazie??

  8. #8

    Re: Pomocy!

    Oczywiscie,ze dobry,ale jeszcze lepszym jest wizyta u weta znajacego sie na gadzinkach.

  9. #9

    Re: Pomocy!

    A zna ktoś weta od gadzinek z Poznania ??
    Bo umnie w okolicy jest2 wetów ale nie znają się na gadzinkach

  10. #10

    Re: Pomocy!

    W odpowiedzi na Twoje pytanie, polecam Panią dr.weterynarii specjalizującą się w opiece nad gadami i płazami. Jest ona kierownikiem działu gadów i płazów w poznańskim starym ZOO. Niestety nie pamiętam jej nazwiska, ale przyjmuje ona w sklepie zoologicznym SARA przy ulicy Niegolewskich 14 lub 17(nie pamiętam numeru) w każdy poniedziałek od godziny 15 do 18. Podaję Ci numer telefonu do tego sklepu 864 00 02, tam uzyskasz wszelkie informacje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •