Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wypowiedzcie się ...:)))

  1. #1
    krach
    Guest

    Wypowiedzcie się ...:)))

    Witam wszystkich!!! Mam pytanie...gdzie stoi wasze akwaterrarium?? Bo mam do wyboru 2 miejsca i nie wiem które wybrać...pomóżcie mi...Pierwsze miejsce znajduje się w kuchni na parapecie, zawsze by miał jasno i ciepło tyle że czasem aż za bardzo....bo tam ciągle świeci słońce...A drugie miejsce to u mnie w pokoju tylko że miejsce to jest trochę za bardzo zacienione...Wieczorem świeci się tylko żarówka....Ktore byście wybrali?? Czas na drugie pytanie...Mój żółw jest mały(3cm)i strasznie się boi ludzi...ja go nie straszę i nie wyjmuję niepotrzebnie z akwa...co zrobić?? Pozdrawiam

  2. #2

    Re: Wypowiedzcie się ...:)))

    krach napisał(a):

    > Witam wszystkich!!! Mam pytanie...gdzie stoi wasze
    > akwaterrarium?? Bo mam do wyboru 2 miejsca i nie wiem które
    > wybrać...pomóżcie mi...Pierwsze miejsce znajduje się w kuchni
    > na parapecie, zawsze by miał jasno i ciepło tyle że czasem aż
    > za bardzo....bo tam ciągle świeci słońce...

    Zdecydowanie parapety nie są dobrym miejscem na akwaria czy teraria.

    > A drugie miejsce to
    > u mnie w pokoju tylko że miejsce to jest trochę za bardzo
    > zacienione...Wieczorem świeci się tylko żarówka....Ktore byście
    > wybrali??

    I tak powinieneś posiadać świetlówkę UVB wieć terrarium będzie miało własne światło i to że kąt jest ciemny to tak bardzo nie przeszkadza. Może od razu przewidująco pomyślisz o oprawie na dwie świetlówki (druga może być zwykła), aby żółw nie miał za ciemno.

    > Czas na drugie pytanie...Mój żółw jest mały(3cm)i
    > strasznie się boi ludzi...ja go nie straszę i nie wyjmuję
    > niepotrzebnie z akwa

    Słusznie.

    > ...co zrobić?? Pozdrawiam

    Nic, zapewnić spokój a z czasem się oswoi z otoczeniem i będzie mniej strachliwy.


  3. #3
    krach
    Guest

    Re: Wypowiedzcie się ...:)))

    Dzięki bardzo...tak zrobię ))

  4. #4

    Re: Wypowiedzcie się ...:)))

    Tym sie nie przejmuj, że jest płochliwy i sie boi, z moim było identycznie. Mam go od małego i stoponiowo obserwowałem jak sie zachowuje, z początku bał się wszystkiego, nawet sam siebie ;-), teraz mam go juz poł roku i wszystko jest OK. Jak się wygrzewa na wysepce i do niego podejde to tak miło wystawia głowe w moim kierunku bo myśli, że dostanie coś do jedzenia. Równierz jestem za spokojnym kątem w pokoju, moje mam ustawione na ścianie prostopadłej do ściany okienniej, równolegle do padania promieni słonecznych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •