Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

  1. #1

    czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    Zastanawiam się nad przygarnięciem kolejnego żółwia czerwonolicego.Wtedy miałabym w domu już dwie gadzinyMam jednak parę wątpliwości..:
    1)Czy nie będzie im za ciasno w akwa o wymiarach: dł120 szer 40 i wys 60 (okolo 40 cm wody i część lądowa o wymiarach 40 /35 cm )
    2)Czy jest taka możliwość że nowy żółw nie zostanie zaakceptowany przez moją samicę?
    3)Jeśli zostanie zaakceptowany, to jaką wybrać płeć nowego gada?

    Pozdrawiam!


  2. #2
    foczka81
    Guest

    Re: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    jasne że tak, to duże akwarium, najlepiej weź samice o podobnych wymiarach, bo z samcami bywa różnie


  3. #3

    Re: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    Zależy mi na tym żeby moja żółwica miala towrzystwo, tylko własnie też sie obawiam tego że się pogryzą-moja samica ma juz w sumie 4 lata więc brałabym raczej gada jej wielkości.O maluchu chyba nie mam co marzyć


  4. #4

    Re: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    Jeśli już to chyba raczej samca. Samce rosną mniejsze i chyba rzadziej dochodzi do konfliktów samiec-samica niż dwie samice, ale nadal jest możliwość zaistnienia konfliktu, im większe akwarium tym mniejsze ryzyko. Według mnie 40 cm szerokości to jest za wąsko na dwa żółwie. Trudno będzie im się mijać.


  5. #5

    Re: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    może i tak..:/ Choć ja osobiście wolałabym być z kimś na mniejszej przestrzeni przez 30 lat ,niż sama na baaardzo dużej a poza tym jest dużo żółwi które żyją w bardzo złych warunkach i mogłabym pomóc choć jednemu..Już sama nie wiem :/


  6. #6
    foczka81
    Guest

    Re: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    żółwie którym chcesz pomóc żyją najczęściej w tak beznadziejnych warunkach, że przez zdrowy rozsądek radzę zapomnieć o 10 centymetrach w te czy wewte. Konflikt samica-samiec często występuje w porze godowej(brak synchronizacji i takie tam) a nie masz przecież miejsca, żeby żółwie rozdzielać.


  7. #7

    Re: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    Nie zgadzam sie co do konfliktow samiec/samica.Sam posiadam dwie samice i jednego samca i wiem,ze tak naprawde ta wieksza go tylko straszy jezeli on przekroczy jakas granice,ale o robieniu krzywdy nie ma mowy.Pozniej wraca wszystko do normy i znowu on ja molestuje zalecajac sie.Czasami ona zlapie go za pazury i robi sie mlyn w akwa,ale nic pozatym.Rowniez polecam samca jezeli juz sie na cos zdecydujesz.

  8. #8

    Re: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    To sie będą mijać górą :-).
    Tak poważnie to też polecam samca, mam parkę i sporadyczne konflikty tylko przy karmieniu ale to pod kontrolą.
    Jeżeli chodzi o wielkość akwa to wszystkim żółwiom życzę takich warunków - nawet jak będą dwa.

    P.

  9. #9

    Re: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    akwarium nie jest zbyt duże ale za małe raczej też nie, myśle że spokojnie możesz przyjąć żółwia napewno ciasno im nie będzie, również polecam samca, a rozmiar tak jak stwierdziłaś powinien być mniej więcej twojego żółwia bo moze ona nawet niechcąco młodego skrzywdzić (zdarzały cie przypadki odgryzania głowy kończyny przy jedzeniu)

  10. #10

    Re: czy przygarnąć kolejnego żółwia?

    wielkie dzięki za pomoc! Pewnie zdecyduję się na kilkuletniego samca.I jeszcze tylko jedno pytanie: Czy jest takie prawdopodobieństwo ,że przez to iż żółwie nie dorastały razem, to mogą się zupełnie nie zaakceptowac??( tak jak to bywa na przykład ze ssakami )


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •