Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ile spi grecki

  1. #1

    ile spi grecki

    mam pytenie jak w temacie

    Napiszcie ile dziennie i w jakich porach najchętniej sypiaja sypiają wasze żółiwiki.
    Czy mają jakiś regularny tryb czy sypiają po prostu kiedy im sie zachce.

    Mój ma chyba ostatnio jakieś zmęczenie wiosenne bo chodzi duzo wczesniej spać niz zwykle ( może to przez te okropną pogodę bop minie sie tez ciągle chciało spać )


  2. #2

    Re: ile spi grecki

    Jak zwykle jest to tak rozne jak rozne sa zachowania ludzi ,cechy indywidualne;
    ale moj grek jakis miesiac temu byl bardziej aktywny niz teraz.Teraz prawie caly czas podsypia pod lampa-jak sie zagrzeje to idzie dalej spac w inny kat.Troszke pod wieczor zaczyna buszowac w terra i przestawiac kamienie-potem po tym "wysilku"
    idzie do budki spac.Zas "aktywny" a wlasciwie po nocnej porze wstaje ok.6.30 i idzie spac ok.19 ale bywa,ze i o 21.Byc moze ,ze czuje zmiennosc pogody i moze jest niezlym meteoropata?)Rowniez ciekawa jestem jak u innych zachowuja sie greki.


  3. #3

    Re: ile spi grecki

    mój wsaje około 9 rano i z reguły idzie spac o 19
    czasem zdarza mu sie około 21 ale i ostatnio poszedł w kimkę o 14

    i teraz nie wiem czy to zmeczenie wiosenne czy jakiś obiaw chorobowy

    mam go stosunkowo niedługo wiec nie wiem jakie ma indywidualne przyzwyczajenia do snu


  4. #4

    Re: ile spi grecki

    u mnie jest tak:
    na pocztku zolw duuuuzo spal- wychodzil cos zjesc, chweile pod lampe i dalej w kime

    pozniej po odrobaczeniu siedzial caly dzien, jadl duzo, spal 30 minut i znowy rozstawial wszystko w terra

    teraz po podaniu 2 dawki leklu znow malo siedzi "na zewnatrz" wiecej spi, ale mam nadzieje ze to tylko ta pogoda......


  5. #5

    Re: ile spi grecki

    A u nas to wygląda tak: dwa większe żółwie wstają około 7, dwa maluchy gdzieś tak godzinę później. Wszystkie łażą, jedzą, drzemią cały dzień - oczywiście wszystko zależy od pogody, bo żólwie to świetne barometry. Niskie ciśnienie powoduje, że śpią więcej.
    Po całym dniu maluchy idą spać około 17, starszy samiec niedługo po nich a największa żółwica nawet koło 20. I tak to się w kółko toczy codziennie jak w zegarku

    Pozdrawiam
    Natalia


  6. #6

    Re: ile spi grecki

    a mój to wstaje różnie. tzn o 6.30 włancza mu się światło i zaczyna się przeciągać. czasem jak śpi w dzień i nie chce wyjść to podstawiam mu koniczyne pod nos i od razu wychodzi

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •