Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Podłoże dla stepowego

  1. #1
    Joanna J.
    Guest

    Podłoże dla stepowego

    Mój żółw trzymany jest w terrarium z niezbyt głębokim (3-5cm) podłożem zrobionym z suchego kokosa, drewienek bukowych i odrobiny gruboziarnistych trocin. Jakie Wy utrzymujecie podłoże i jakie są Wasze z tym doświadczenia?


  2. #2
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Podłoże dla stepowego

    Najlepszym podłożem dla żółwi lądowych (w tym stepowych) jest naturalna darń. Warto przed użyciem zlikwidować mrówki..... Np. płytką Globol. Darń nawet po wyschnięciu będzie dobrze i naturalnie wyglądać (step).
    Na pewno nie powinno się stosować podłoża, które żółw może połykać: piasek, żwirek, trociny.....


  3. #3

    Re: Podłoże dla stepowego

    ja mam terra 2 na 1,5metra i są tam miejsca o różnych podłożach.
    Jest tam kora, torf(mało) żwir dwa duże kamienie a także piasek i szczerze mówiąc mimo kilku letnich obserwacji nie stwierdziłem żeby żółw starał się go płykać( trzeba pamiętaqćżeby wybierać taki piasek który się nie pyli np Vita-polu .(gad ma wydzielone miejsce na jedzenie więc nie mam możliwości na zabrudzenie pokarmu piaskiem lub czymś innym). Darń to też jest pewnie dobra rzecz ale jeszcze tego nie próbowałem.
    Trzeba będzie to przetestować

    dzięki za dobry pomysł


  4. #4

    Re: Podłoże dla stepowego

    ja mam kore na calej powierzchni + sianko w kryjowce. Czasem mam tez darn albo zakopuje rowno z poziomem doniczke z roslinkami jadalnymi dla zolwia

    Polecam tez uzycie opcji szukaj i przejrzenie starszych postow i tej tematyce.


  5. #5
    Nefra
    Guest

    Re: Podłoże dla stepowego

    Przepraszam, ale co to jest płytka Globol???


  6. #6
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Podłoże dla stepowego

    W sklepacg AGD płytka przeciw np. faraonkom. Trzeba ją wstawić na 1 dzień do terrarium a potem wywietrzyć. Ostrożnie zawiera związki fosforoorganiczne. Nie stosować jeśli w domu są ptaki, pająki...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •