Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dla greka

  1. #1

    Dla greka

    Podajcie mi minimalne wymiary terra dla greckiego żółwia , ale nie że długość to 5 długości żółwia tylko konkretne wymiary


  2. #2

    Re: Dla greka

    To są właśnie minimalne wymiary.Zależą one od wielkości osobnika, dlatego bierze się pod uwagę długość skorupy.Przejżyj załącznik do rozporządzenia Ministra Środowiska z 16.04.2003 (nr 99, poz.916) o minimalnych warunkach przestrzennych i hodowlanych...


  3. #3

    Re: Dla greka

    Podane wymiary określone w rozporządzeniu można nazwać niehumanitarnymi i nie mającymi wiele wspólnego z potrzebami zwierząt. Są to minimalne normy dla polskich ogrodów zoologicznych. Jeśli ma się zamiar tak trzymać zwierzęta to lepiej w ogóle zrezygnować. Poza tym co to za przyjemnośc trzymać zwierzę w minimalnym terrarium, może lepiej warto trzymać go w takim w jakim będzie się dobrze czuł. Sądzę, że dla malucha wystarczy 100x50 cm, ale dla 1-3 dorosłych takie o wymiarach 140x60 cm nie będzie zbyt duże. Oczywiście im większe tym lepsze.


  4. #4

    Re: Dla greka

    No bo ja malego bede mial i chce od razu zrobic mu odpowiednie terra. więc napiszcie jakie jest terra dla 1 i wyłącznie dla 1


  5. #5

    Re: Dla greka

    Zółw najpierw bedzie mały a pozniej..........duzy wiec jesli chcesz kupic odrazu terrarium docelowe to powinno miec one wymiery ok 140/70 oczywiscie im wieksze tym lepsze. I nie ma wyznacznika jakie powinno miec wymiary. Na poczatek wystarczy terra 100/50.


  6. #6
    foczka81
    Guest

    Re: Dla greka

    naprawde myślicie że dla 5 centymetrowego osobnika wystarczy 100x50? A dla takiego 30 cm dwa razy większe? hmm..wydaje mi się że najpierw zrób mu małe terra gdzieś 60x30 a jak będzie miał te swoje 10 cm zrobisz mu jak największe możesz


  7. #7

    Re: Dla greka

    Mam akurat od kolegi za pol darmo kupione kiedys 43x36x23 :]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •