Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Odchody

  1. #1
    Zawór
    Guest

    Odchody

    Czy odchody żółwia śmierdzą??? Bo mój jak nieraz narobi to nie można wytrzymać. I jeszcze pytanie o mocz, czy zawsze musi być wydalany także kwas moczowy?? Bo mój chyba też z 3 dzień sika tylko "wodą"...


  2. #2

    Re: Odchody

    no jeżeli aż tak śmietrdzą to może oznaczać to chorobę...

  3. #3

    Re: Odchody

    Zapach odchodów wynika z rodzaju pokarmu, który otrzymuje żółw.Jeżeli jest on wysokobiałkowy zapach może rzeczywiście zwalać z nóg.Kwas moczowy nie zawsze wytrąca się w dużych ilościach.Jest to również związane z dietą żółwia.


  4. #4

    Re: Odchody

    Cuchnące odchody są objawem choroby, czy ta "woda" to nie biegunka ?. Podejrzewam, że żółw jest chory. Czym jest żywiony ?


  5. #5
    Tomek I.
    Guest

    Re: Odchody

    Żółw jest żywiony mleczem i koniczyną (z kwiatami), nieraz truskawkami z działki. Bardziej nie urozmaicam mu diety bo nie znam się zbyt na roślinach a nie chcę mu dawać czegoś co może mu zaszkodzić. Nieraz też dostaje ogórka (takiego szklarnianego) bez skórki i sepię. Ostatnio na działce strasznie wyjadał kawałki węgielków. Miałbym odrazu prośbę. Czy zbadałby mi ktoś w swoim mieście kał żółwia (oczywiscie odpłatnie). Dzwoniłem w Olsztynie do kliniki weterynaryjnej na Krotowie ale tam nie robią takich badań, wogóle z żółwiem skierowali mnie do jakiegoś wykładowcy "tylko niech pan przyjdzie po wykładach..." więc też wolałem nie ryzykować...


  6. #6
    ewelyna
    Guest

    Re: Odchody

    no odchody mojego żółwia też nie pachną. a karmię go chlebem z mlekiem ,ostatnio polubił marchewkę, je sałatę etc. i dostaje witaminy. jakby kał i mocz nie smierdziały to dopiero bym zaczęla sie martwić.heh.ale lepiej sprawdzic to u weta.


  7. #7

    Re: Odchody

    no sałatą żółwia nie powinnaś karmić już wiele razy był ten temat poruszany... a chleb z mlekiem ??? to raczej nie jest naturalny pokarm ! ja nie wiem jak tam u lądowych ale ja czytałam że wode nie mogą jeść chleba ani mleka :/

  8. #8

    Re: Odchody

    Pierwsze slysze zeby karmic zolwia chlebem moczonym w mleku przecierz zolw nie ma szans znalezc na wolnosci chleba w mleku chodujac zwierzeta trzeba sie starac przyblizyc im jak najbardziej warunki do tych ktore maja w naturze podawaj mu raczej trawe,koniczyne,mlecz,babke i inne zielsko


  9. #9
    Tomek I.
    Guest

    Re: Odchody

    Jeśli ktoś mi może pomóc z tym badaniem kału to proszę niech się odezwie na maila...


  10. #10

    Re: Odchody

    Chyba czeka Cię dużo lektury na temat żywienia żółwi - poczytaj proszę starsze posty zamieszczone na tym forum, a Twój żółw będzie Ci niezmiernie wdzięczny.

    Od razu odstaw chleb z mlekiem (cholera, nie wiem jak na to wpadłaś) i sałatę. Latem zadanie jest o tyle proste, że większość potrzeb żywieniowych możesz zaspokoić podczas wyprawy na łąkę!

    Pozdrawiam
    Aleksander


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •