Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: mój żółw ma krzywice

  1. #1
    ewelyna
    Guest

    mój żółw ma krzywice

    czuje się podle. mój żółw ma krzywice o czym powiedział mi weterynarz 2 miesiące temu. od razu powiedziałam ojcu, że musi dać pieniądze na leczenie. ale co go to obchodzi. teraz zbieram na terrarium (pierwsze sie zbiło) i na swietlówke i chociaz bym miała stawać na rzęsach to i tak kupie te terrarium! powiedzcie mi jak go szybko wyleczyć. i ile może trwać takie leczenie.


  2. #2

    Re: mój żółw ma krzywice

    Krzywicy nie wyleczysz moim zdaniem, jedynie zatrzymasz jej postepowanie. A w trakcie dalszych przyrostow moze troche zmniejsza sie zmiany karapaksu. Przestrzegaj odpowiedniej diety, tzn. nie Ty , tylko Twojemy zolwiowi podawaj odpowiedni pokarm i zapewnij odpowiednie warunki w przyszlym terrarium. I nie martw sie, bo na prawde wielu z nas nie udalo sie zapobiec w 100% krzywicy. Wszystko przez wysokoenergeytyczny pokarm podawany w duzych ilosciach i brak UVB. Po prostu bledy poczatkujacych terrarystow. Trzymaj sie i glowa do gory Pozdrawiam.

  3. #3

    Re: mój żółw ma krzywice

    taa...najgorsze to jak rodzice mają to gdzieś i nie rozumieją że to żywa istota... mam bardzo podobnie ale na szczęście już wcześniej miałam odłożono sporo kasy (choć muszę powiedzieć że ostatnio jak mi kupili witaminy i wapno dla żółwia to nie musiałam im oddawać pieniędzy :P ) a z tym wyleczeniem... najgorsze jest to że wiesz co masz robić ale nie wiesz czy to robisz dobrze np. z pokarmem ale będzie dobrze, musi być dobrze to samo powtarzam sobie :P musi być dobrze więc będzie dobrze a ja tego dopilnuję 3m się

  4. #4

    Re: mój żółw ma krzywice

    nie przejmuj sie, moja zolwica tez ma mala krzywice, jak dostale mzolwia od razu poszedlem do zoologika co by wypytac sie o a gadzine dostalem odpowiedz taka: "temp. wody 24 C, maly filtr, switlowki nie trzeba, karminie biorept i wolowina itd." no i ze 2-3 miesiace tak go pilegnowalem, pancerz robil sie troche krzywy ale myslalem ze to tak powinno byc do puki nei znalazlem tego foru, od tamtej pory ma uvb, odpowiedni pokarm itd. z biegiem czasu nierunownosci sie troche niwleuja chociaz wiem ze gladni to on juz nigdy nie bedzie... powodzenia....


  5. #5

    Re: mój żółw ma krzywice

    Tak to jest jak kupuje się zwierzaka nie mając o nim zielonego pojecia i środków finansowych na jego prawidłową pielęgnację.Taki los spotkał wiele żółwi w Polsce.Należy nad tym ubolewać.Zmian krzywiczych nie da się już cofnąć.Żółw pozostanie zdeformowany do końca życia.


  6. #6

    Re: mój żółw ma krzywice

    A tak na marginesie kto czerpie wiedze na temat hodowli zwierząt od sprzedawców w sklepach zoologicznych (poza nielicznymi wyjątkami oczywiście).


  7. #7

    Re: mój żółw ma krzywice

    nie sluchajcie sprzedawcow !!!!!! uczcie sie na moich bledach....


  8. #8

    Re: mój żółw ma krzywice

    Jeśli ktoś nie ma wogule pojęcia o hodowli żółwi i idzie do sklepu zoo takiego zakupić to to co powie sprzedawca jest dla niego święte, jeżeli ma dostęp do internetu to najprawdopodobnie trafi na kilka przydatnych stronek które rozwieją jego wątpliwości co do hodowli.

  9. #9

    Re: mój żółw ma krzywice

    Dlatego właśnie zwierzaka należy kupować dopiero po zapoznaniu się z jego biologią a nie odwrotnie.To tak jak uczyli nauczyciele chemii (mam nadzieję, że większość) w szkole:"pamiętaj chemiku młody dolewaj zawsze kwas do wody".Parafrazując "pamiętaj żółwiarzu młody, nie kupuj żółwia z powodu urody bądź mody".


  10. #10

    Re: mój żółw ma krzywice

    Może to niemiłe, ale ja wcale nie dziwię się, że Twój żółw ma krzywicę. Dziwne byłoby, gdyby przy karmieniu chlebem i mlekiem oraz sałatą nie miał krzywicy. Jak najszybciej zmień dietę!!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •