Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: mój żółw ma krzywice

  1. #11
    ewelyna
    Guest

    Re: mój żółw ma krzywice

    też tak mówiłam o innych.


  2. #12
    ewelyna
    Guest

    Re: mój żółw ma krzywice

    juz zmieniłam. daje dużo marchewki.dziś ide do weterynarza. naprawde nie da sie tego wyleczyć? bo żółwik już dostawał dwa zastrzyki domięsniowe, ma witaminy i weterynarz mówił, że wystarczy dawać te witaminy i pancerz będzie twardszy. dobrze ze jest to forum. to nie jest tak,że ja sie nie opiekuje. przed kupieniem czytałam wiele ksiązek o żółwiach lądowych. no ale niestety. bo ogólnie to żółw jest bardzo ruchliwy, chętnie je. wczoraj rozmawiałam z ojcem, chyba go namówiłam na nowe terrrium. mój ojciec mówi ,że żółw wcale nie ma krzywicy i że sobie wmawiam. no ale nie moge też zwalać winy na niego. widocznie za mało tych książek przeczytałam. ale ciekawe jest,że podczas wizyt kontrolnych weterynarze(a było ich trzech) zawsze mówili,że mam pięknego i zadbanego żółwia.dopiero ostatnio jak sie wprost spytałam czy mój żółw nie ma krzywicy(nie byłam pewna) to dopiero weterynarz zbadała i powiedziała, ze tak. jak sie ma żółwia od 7 lat i codziennie sie nim zajmuje po kilka godzin to trudno zauważyć zmiany. dobra stało się, musze postępować racjonalnie.zmienie diete,wzbogace ją,nadal będe podawać witaminy, kupie duże terrarium (100 na 60) i będe odwiedzać weterynarza co dwa tygodnie. nie wiem co jeszcze moge zrobić.


  3. #13
    ewelyna
    Guest

    Re: mój żółw ma krzywice

    byłam u weterynarza.powiedziała,że żółw najprawdopodobniej nie wchłania witamin albo źłe je wchłania i kazała mi kupić Aksoderm i oliwke dla dzieci z wit A,i do kapieli wsypywać mała łyzkę soli. powiedziała też,że widzi znaczną poprawe (ktorej ja nie widziałam) i że to nie moja wina. tak czy innaczaj za tydzien ide z nim i z psem na odrobaczenie. postaram się jeszcze wiecej nim opiekować.


  4. #14

    Re: mój żółw ma krzywice

    Nie spodziewaj się, że żółw z dnia na dzień wyzdrowieje. Leczenie lądowców np. z niedoboru witaminy A trwa kilka- kilkanaście miesięcy. Jeśli żółw ma już deformacje, to one cofną się w niewielkim stopniu, jeśli w ogóle. Z czego są te zastrzyki? Przy krzywicy powinny być z glukonianu wapnia( Calcium gluconicum), wspomagająco wit. D3, należy uważać, aby nie przedawkować. Smarowanie żółwia nie ma sensu, nawet w przypadku niedoboru wit. A lepiej podać np. doustnie, ewentualnie może zmniejszy dyskomfort wynikający z łuszczącej się skóry. Dieta, zwłaszcza latem, powinna zawierać jak najwięcej dzikich roślin ( piszę o tym tu:http://www.terrarium.com.pl/forum/re...76#reply_10398) Jako dodatek marchewka bardzo wskazana. Oczywiście UV , teraz i kąpiele sloneczne.


  5. #15
    ewelyna
    Guest

    Re: mój żółw ma krzywice

    tak skoro żółw nie wchłania witamin to bede go i smarować i dawać doustnie i promienie uv i wszystko inne. wykorzystam wszystko, skoro jest już poprawa to dobry znak. mam nadzieje, że bedzie coraz lepiej.jak ktoś chce zobaczyć mojego żółwia to chętnie wyślefoty mejlem.


  6. #16
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: mój żółw ma krzywice

    Weź też proszę na odrobaczenie żółwia....(w sprawie wchłaniania witamin z p.pok).
    W sprawie leczenia krzywicy (?) proponuję konsultację tel. z koleżanką doktorem.


  7. #17
    ewelyna
    Guest

    Re: mój żółw ma krzywice

    byłam w czwartek na odrobaczanie ale weterynarz nie miał tego leku i umówiliśmy sie na ten czwartek.mogła daćinny lek ale dożylnie a ja nie chciałam go kłuć. tym bardziej ze lepiej jak przyjmuje to samo na odrobaczanie a nie za kazdym razem co innego


  8. #18

    Re: mój żółw ma krzywice

    Smarowanie duzo Ci nie da.

    Promienie UV - jak masz czas to dobre beda spacerki na sloncu - ale dobrze pilnuj zolwia.

    Radze Ci utrzymywac staly kontakt mailowy z Jarkiem Zajaczkowskim - zawsze pytaj weta co tam podaje zolwiowi i zapisuj sobie, a potem do niego napisz - unikniesz bledow twojego weterynarza.

    Poza tym glowa do gory. Wiele osob ma zolwie z krzywica (ja tez). Wyrzuc wszystkie te wynalazki, typu chleb z mlekiem, salata, owoce itd. Pamietaj, ze w ksiazkach tez sa bledy. Dawaj duzo zieleniny - to najbardziej naturalny pokarm.

    Zdjecia mile widziane, ale mozesz je zalaczyc na forum, wtedy wiecej osob skorzysta.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •