Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: keramzyt na dnie?

  1. #1

    keramzyt na dnie?

    Czy moge moim żółwiom czerwonolicym wysypać na dno akwaterrarium keramzyt? niemam filtra dennego ale kubełkowy fluvala 103. keramzyt ma służyc jako dekoracja i miejsce dla bekteri. czy są jakies zastrzeżenia do tego?

  2. #2

    Re: keramzyt na dnie?

    Witam.

    Keramzyt sam w sobie nie jest zbyt dekoracyjny ale to już są indywidualne odczucia.
    Jako powiększenie złoża bakteryjnego zadziała, dobrze kombinujesz, ale...
    1. Musisz przestrzegać zasad jakby to był biologiczny wkład w filtrze
    2. Bez kratki dennej nie możesz dać zbyt grubej warstwy i musisz okresowo odmulać.


  3. #3

    Re: keramzyt na dnie?

    mam pewne pytanie do punktu pierwszego. to znaczy jakich zasad bo ja niestety niemam w filtrze keramzytu?

  4. #4

    Re: keramzyt na dnie?

    do tego celu musisz zakupić keramzyt ogrodniczy bądz pod uprawy hydroponiczne, (tylko ten jest cięższy od wody i opada na dno..) nie kupuj przypadkiem tańszego budowlanego bo ten pływa po wodzie...i bedzie zonk!!!


  5. #5

    Re: keramzyt na dnie?

    No ja kupiłem ogrodniczy i zonk pływa po wodzie bede mosiał kupic inny. na szczęście kupiłem mało tego, ale budowalany nie jest szkodliwy dla moich gadzin?

  6. #6

    Re: keramzyt na dnie?

    Może zatonąć po wygotowaniu. Tylko wyjmij z wody dopiero po cakowitym ostudzeniu.

    P.

  7. #7

    Re: keramzyt na dnie?

    dzięki. ale szkodliwy nie bedzie?

  8. #8

    Re: keramzyt na dnie?

    nie jest to praktycznie jedno a to samo..


  9. #9

    Re: keramzyt na dnie?

    Tego nie wiem, akwaryści go stosują a ryby są bardziej wrażliwe.

    P.

  10. #10

    Re: keramzyt na dnie?

    no własnie gotowałem, ale tylko częśc poszła na dno! :/ dziwne? czy na chodowle karmową ryb, rośłin i ślimakow starczy 60l akwarium? czym jeszacze z własnej chodowli mozna karmic żółwie? dzdzownice, kijanki, świerszcze, muszki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •