Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: brudna woda

  1. #1

    brudna woda

    w terrarium u moich żółwi bardzo szybko się brudzi woda. mam w akwa filtr który chodzi codziennie ale mimo to woda po kilku dniach brudzi sie. dlaczego tak szybko? wiem ze zolwie zanieczyszczaja wode ale tak szybko? prosze o odpowiedzi


  2. #2

    Re: brudna woda

    zależy tez jakie masz akwa tzn. ilu litrowe i czy filtr jest wystarczajacy.
    Jeśli masz żwir na dnie, a karmisz żolwie w Ich akwa to na dnie, miedzy zwirem pozostaja odchody i resztki karmy. No chyba, ze masz filtr denny.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Re: brudna woda

    Jakbyś podała wielkość akwa, typ/wydajność filtra, ilość i wielkość żółwi oraz ile, jak często i czym je karmisz, to byłoby prościej coś sensownego odpowiedzieć.

    P.

  4. #4

    Re: brudna woda

    madzik napisał(a):

    > w terrarium u moich żółwi bardzo szybko się brudzi woda. mam w
    > akwa filtr który chodzi codziennie ale

    Codziennie? to brzmi tak jakbyś go na noc wyłączała. Może chciałaś napisać "bez przerwy"?

    > mimo to woda po kilku dniach brudzi sie. dlaczego tak szybko?

    Po kilku dnich się brudzi i ... zmieniasz całą wodę?


  5. #5

    Re: brudna woda

    nieraz zmieniam całą a nieraz nie


  6. #6

    Re: brudna woda

    nie powinno wymieniać się całej wody... ponieważ wszystko musi się na nowo stabilizować, chyba że rzadko jak akwarium jest już naprawdę zasyfiałe :P

  7. #7

    Re: brudna woda

    aha dzieki za podpowiedz bardzo dziekuję


  8. #8

    Re: brudna woda

    Gdybyś przeczyła strone Jojka ( a już nie jednokrotnie odsyłalismy Cię do niej.), co wiekszość początkujących robi i powinna robić (nie tylko, starzy wyjadacze też mogą się czegoś ciekawego dowiedzieć..) podpowiedzi byłyby zbędne w tej kwestii.... Jojek opisał bardzo dobrze systemy filtracji i problemy z nimi związane, oraz dlaczego nie powinno się wymieniać całej wody bądz dlaczego po kilku dniach nadal filtr nie czyśći wody tak jak powinien... tylko należy poświęcić kilkanaście minut na czytanie... Prawda jest taka że trudno utrzymać czystą wode bez znacznych nakładów finansowych (filtry kosztują, a wiadomo z tym prawie każdy z nas ma problemy...) ale można wg. wskazówek i porad wydłuzyć czas podmian wody... Bardzo ważną role odgrywa tu wielkość akwa i ilość wody w nim zawarta, czym więcej wody tym więcej potrafi skumulować związkow przemiany materii (odchody) i póżniej zacznie "smierdzieć", to czym karmimy, jak i ile razy w tygodniu też ma duże znaczenie (nie zjedzone jedzonko jak najszybciej wyławiamy!)... eech nie jest to temat na dwa zdania.......................... a i ciągle człowiek się czegoś nowego uczy.....


  9. #9

    Re: brudna woda

    ja bardzo chwale sobie węgiel aktywny bo umieszczony w filtrze bardzo skutecznie zabija smród

  10. #10

    Re: brudna woda

    do tego pochłania toksyczne związki, tylko jak się nasyci to nadmiar zwraca do wody.... trzeba pamietać o okresowej wymianie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •