Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem - grecki

  1. #1

    Problem - grecki

    Na około ogonka mojego zolwia greckiego ma takie czarny kolor skory, jakby byl brudny z kału.. kompałem go żeby to zmiękczyć to nie da sie tego jakby zmyć ze skóry.. Czy to zejdzie wraz z zrzucaniem starej skóry czy coś zrobić z tym ? Poprostu zmyłem tylko to na powierzchni , a juz skóra nabrała takiego ciemnego koloru :/ A tak poza tym to mój żółw baaaaardzo wolno zrzuca swoją starą skórę :/ Czy da się to przyśpieszyć czy tak trzba bo odstają mu takie kawał starego naskórka i na koncowkach juz sie tak na lekko brązowo wysuszają , ale tylko na końcówkach odstających fragmentów.


  2. #2

    Re: Problem - grecki

    Nic mu nie zdzieraj, nie skrob i nie zmywaj. Wylinka sama schodzi. Jeżeli skóra jest sucha, bez wysięków i innych zmian, to nie ma powodów do obaw. Stare łuski sa często ciemniejsze. Moje zółwie co jakiś czas łażą z odstającymi kawałkami wylinki. Samo zejdzie. Możesz tez zadbać o regularne spryskiwanie terrarium - rób taką poranną rosę. Ale w sumie w przypadku żółwiowej wylinki nie wiem, czy ma to znaczenie. Niemniej dla dobrego samopoczucia zwierzątka taka sztuczna rosa na pewno jest wazna.

    Pozdrawiam
    Natalia


  3. #3

    Re: Problem - grecki

    Tak, robie mu codziennie rano gdy widze że wychodzi ze swojej "dziupli" , którą jest obrócona doniczka to spryskuje mu podłoże Nie zdzierałem mu nic tylko pod ciepłą wodą w czasie kąpieli mu to tak przetarłem sprawdzając czy to schodzi ale jednak nie Będe czekał..
    I mam pytanie.. Czy zawsze obowiążkowo z moczem musi być ten biały śluz (stęrzony mocz) ??


  4. #4

    Re: Problem - grecki

    No tak, to jest ta właściwa rzecz do wydalenia

    Pozdrawiam
    Natalia


  5. #5

    Re: Problem - grecki

    Tylko że mój tego nie wydala :/ Tylko sam mocz.. Czy może to być spowodowane przez antybiotyk który dostał ??? Bo mój żółwik był w lutym przeziębiony (wysiek z nosa, świszczący oddech) i pojechałem do weta od gadów i on podał antybiotyk..
    Dawkowałem odpowiednio i teraz nie ma słychu o żadnej chorobie ale w moczu nie ma tego białego śluzu od tamtej sytuacji


  6. #6

    Re: Problem - grecki

    Może nie zauważasz, bo wsiąka w podłoże? Może jest mniej stężony, taki bardziej "rozlany"? Nie mam zbyt wielu pomysłów, może poczekaj na wypowiedź kogoś innego albo zgłoś się do dr Jarka - odpowiada na pytania na forum Weterynarze.

    Pozdrawiam
    Natalia


  7. #7
    ewelyna
    Guest

    Re: Problem - grecki

    moj czasem też defekuje bez białego śluzu ale tylko od razu po wypiciu dużej ilości wody. a tak to zawsze pojawia się śluz.


  8. #8

    Re: Problem - grecki

    Ja bardzo często patrze i nie ma Raz po kąpieli go dałem na chwile w ciepłe miejsce na ręcznik i potem do terra chciałem dać to na ręczniczku się 'posikal' i sama woda bez śluzu


  9. #9
    ewelyna
    Guest

    Re: Problem - grecki

    MOŻE W CZASIE KĄPIELI WYPIŁ WODE. IDZ DO WETERYNARZA. MOZE MA ZŁĄ DIETE. ALBOZAMAŁO JE.NIE MAM POMYSŁOW.:/


  10. #10

    Re: Problem - grecki

    Może dr Jarek by sie wypowiedział co sądzi na ten temat ? :/


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •