Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: filtr denny dla czerwonolicego-?

  1. #1

    filtr denny dla czerwonolicego-?

    witam, ostatnio glowie sie nad nowym filtrem. problem spotęgowala zmiana akwa na wieksze. 112l dla 12 cm kaprapaksu. czy filtr denny połączony z innym zapobiegnie plywaniu w wodzie syfu po wzburzeniu wody przez zolwia? mam obecnie filtr o wydajnosci 500l/h wewnetrzny. czy glowica wystarczy do zbudowania filtra kubełkowego? jesli tak to o jakiej pojemnosci. dzieki bardzo
    pozdrawiam

  2. #2

    Re: filtr denny dla czerwonolicego-?

    Ten który masz powinien spokojnie wystarczyć - raz na tydzień delikatne przepłukanie wierzchu gąbki.
    Powiększenie akwa to nie powód do powiększenia filtra, jakbyś dokupił więcej żłółwi to owszem.
    Mój filtr wewnętrzny Aquaszut Bio Senior ma 600l/min. i wystarcza dla dwóch żółwi (każdy większy od Twojego). Fakt, że jest 3-komorowy a to sporo zwiększa efektywność.

    P.

  3. #3

    Re: filtr denny dla czerwonolicego-?

    dzieki, masz racje ale wiorki gowienek nie są wsysane przez mała rurke dlatego zastanawiam sie nad filtrem dennym. jestem ciekawy czy jest on efektywny do mechanicznego czyszczenia

  4. #4

    Re: filtr denny dla czerwonolicego-?

    Wewnętrzny nie ma rurki tylko kratkę, może sie nie zrozumieliśmy?
    W moim nie ma z tym problemu.

    P.

  5. #5

    Re: filtr denny dla czerwonolicego-?

    tak tak kratka zle sie wyrazilem. chodzi mi o to ze taki filtr nie zbierze brudu z calego akwa zalegajacego w zwirze itd.

  6. #6

    Re: filtr denny dla czerwonolicego-?

    Miałem ten sam problem. (akwa 120x 55)

    Nie mam f.Pod żwirowego, ale całkiem nieźle sprawdza się odkurzacz akwarystyczny (cienka rurka połączona z szeroką tubą) raz na tydzień- dwa tyg. odmulam dno (schodzi 1/3 wody i dolewam świeżej (mam dwa czerwonolice).

    Wtedy też czyszczę gąbki filterka wewnętrznego (dodatkowy, dlatego nie martwię się o bakterie na gąbkach)

    Sprawdza się.

  7. #7

    Re: filtr denny dla czerwonolicego-?

    Pokombinuj w wylotem wdy, może skośnie w dół. Ja mam akwaterrarium bez podłoża więc tego problemu nie ma.

    P.

  8. #8
    djtommi
    Guest

    Re: filtr denny dla czerwonolicego-?

    powiem tak : mozesz poszerzyc dziurki w filtrze wew. ale najlepszym wyjsciem by byl pod zwirowy, lub jakis porzadny kubelek lub sump.


  9. #9

    Re: filtr denny dla czerwonolicego-?

    no to wlasnie zamowilem f pozwirowy i zwir koralowy a dziurki w wewnetrznym poszerzylem jakis czas temu co polepszylo sprawnosc filtra. dziex

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •