Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: podkładka pod akwarium

  1. #1
    Darek SP2BZW
    Guest

    podkładka pod akwarium

    witam jako nowy... (i "straszny" miłośnik strony "Jojka"...)

    "przeleciałem" ten "dział" ale nie znalazłem... tzn były różne wypowiedzi ale nie do końca...
    odbieram akwarium 120x50x40 dla mojego żółwia i jaką mam zastosować podkładkę ? kupiłem karimatę 0,6 mm, czy będzie OK ?


  2. #2

    Re: podkładka pod akwarium

    powinno byc ok. ale ja plecam styropian moje akwarium 80x35x40 mam na 1 cm styropianie

  3. #3
    MataManX
    Guest

    Re: podkładka pod akwarium

    Styropian jest dobry, albo gruba wykładzina podłogowa. Wszystko co spełni rolę izolacyjną i sprawi że akwa nie będzie ryzowało ani sobie ani powierzchni pod. Podkładka też zmniejsza możłiwość uszkodzenia przy przesówaniu.


  4. #4

    Re: podkładka pod akwarium

    lepsza byłaby grubsza ale też może być moje akwa stoi juz pół roku na takiej karimacie (120x50x50 wody ok 200l.) i nic niepokojącego sie nie dzieje. Oczywiście czym bardziej nierówny blat lub podatny na odkształcenia pod obciążeniem (zależy jaka szafka, jak umieszczone są podpory itd.. a pamiątaj że waga będzie dosyć duża bo 250-350 kg) , tym grubsza powinna być podkładka, od karimaty 1cm po styropian 2cm . Pamiętaj aby wzdłuż akwa na środku zrobić szczeline 1-2cm , tak bowiem zalecają akwarysci przy większym akwa...


  5. #5

    Re: podkładka pod akwarium

    a dlaczego stosuje się tą szczelinę, pytam z ciekawości

  6. #6
    djtommi
    Guest

    Re: podkładka pod akwarium

    starczy spokojnie


  7. #7

    Re: podkładka pod akwarium

    ze względu na naprężenia występujące w ściskanym materiale a raczej tendencje do rozciągania się... (karimata, styropian) i kiedy damy dwa bądz trzy pasy pod akwa z pewną szczeliną to lepiej ułożą się w/w podkładki.. co spowoduje lepsze zlikwidowanie nierówności blatu i pewność że spód akwa nie pęknie......


  8. #8
    Darek SP2BZW
    Guest

    Re: podkładka pod akwarium

    tak, to ma sens...

    dziękuję wszystkim za odpowiedzi, akwarium chcę postawić na grubym blacie (od mebli kuchennych) tak że z nierównościami nie powinno być problemów...

    teraz zostało mi odebranie akwarium i zamówienie "kubełka", zdecydowałem się na TetraTec 1200, który ewe. sklep inetowy polecacie ?


  9. #9

    Re: podkładka pod akwarium

    np. www.amekon.pl skorzystalem z jego uslug kilka razy i bylo ok i szybko i chyba nie drogo...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •