Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Żółw nad jeziorem

  1. #1

    Żółw nad jeziorem

    W ten weekend jak szedłem nad jezioro z kolegami natknąłem się na żółwia czerwonollicego(wiem bo mam takiego samego tylko że mniejszego) był on całkiem spory.
    szedł on w strone szosy więc przenieśliśmy go bliżej jeziora, sam wogóle nie znam się na żółwiach więc pytam się czy ma on jakieś szanse przeżycia.
    Było to w Lubniewicach koło gorzowa.
    a tak przy okazji dodam że jakieś 5 minut później znaleźliśmy pijawke dla mnie było to coś niezwykłego bo spotkałem się z takową dżdżownicą(wg kolegi) pierwszy raz. (była to na 100% pijawka)

  2. #2

    Re: Żółw nad jeziorem

    pijawka to żadna rzadkość
    a żółw stety/niestety przeżyć może. Nie powinieneś go jednak wypuszczać bo stanowi zagrożenie dla rodzimej fauny. Mogłeś go zabrać i oddać komuś, albo zanieść do zoologa.


  3. #3

    Re: Żółw nad jeziorem

    A w jaki sposob zolw czerwonolicy moze zagrozic rodzimej faunie??


  4. #4

    Re: Żółw nad jeziorem

    jest wrogiem żółwia błotnego. i cos tam jeszcze ale moim zdaniem lepiej było go złapac i oddac komus

  5. #5

    Re: Żółw nad jeziorem

    tylko komu jak tam nikogo nie znałem...możliwe że pijawka to nie jest rzadkość ale dla mnie to jak najbardziej rzadkość

  6. #6

    Re: Żółw nad jeziorem

    no szczeze mowic tez nie widziałem pijaki

  7. #7

    Re: Żółw nad jeziorem

    Ja pijawki wiedziałam wieeele razy :] A co do żółwia to może przeżyć i narobić szkód dla fauny :| było już o tym wiele razy mówione, możesz znaleść w wyszukiwarce


  8. #8

    Re: Żółw nad jeziorem

    około 20 tysięcy żółwi czerwonolicych jest wypuszczanych rocznie do środowiska , potrafią przeżyć zime bez najmniejszego problemu , oczywiscie duża część ginie ( słabsze osobniki ) ale to jest tylko naturalna selekcja , nie potrafią się jeszcze rozmnażać w naszym klimacie ponieważ jest za krótki okres inkubacji ale były już przypadki złożenia jaj.


  9. #9

    Re: Żółw nad jeziorem

    az strach pomyslec co moze sie stac z naszym błotniakiem. To żywotny problem...


  10. #10

    Re: Żółw nad jeziorem

    Zółw czerwonolicy niestety doskonale się zaaklimatyzował w Polsce. W zachodniopomorskiem i opolskim niemal całkowicie wyparł żółwia błotnego. Czerwonolicy jest bardzo żarłoczny i bardziej agresywny od błotnego. Nasze największe populacje we wschodniej polsce są zagrożone, na szczęście na lubelszczyźnie działa grupa zajmująca się ochroną żółwia błotnego i odławianiem czerwonolicego. Należy mieć na uwadze, by NIGDY nie wypuszczać czerwonolicych, a jeśli już spotkacie takiego w naszych wodach, należy go koniecznie złapać i przekazać komuś

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •