Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Filtr podźwirowy...

  1. #11

    Re: Filtr podźwirowy...

    witam, tez niedawno kupilem podzwirowy i guzik dziala, ALE postanowilem ze całą kratownice podniose umieszczając ją na ceramice do filtra i tam moga zyc swiderki a i lepiej ciągnie

  2. #12

    Re: Filtr podźwirowy...

    jak powiem "kosiarki" to w zoologiku beda wiedziec o co chodzi ?? czy to potoczna nazwa ??


  3. #13

    Re: Filtr podźwirowy...

    tak potocznie Kosiarka (Crossocheilus siamensis) Występowanie: Syjam, Półwysep Malajski . bardzo ładna (patrz zdjęcie) to ta po lewej z czarnym pasem....


  4. #14

    Re: Filtr podźwirowy...

    Witam ponownie po przerwie urlopowej.
    Napisze opinie oparta na swoim doswiadczeniu z filtrem dennym firmy Aqua Szut.Kupujac same kratki jakis czas temu (ok.7 miesiecy) nie mozna bylo dokonac zakupu u konkurencji wlasnie w takiej wersji (przynajmniej ja nie znalazlem,a i cena swoje zrobila),wiec juz na poczatku bylem skazany na wycinanie nozykiem do tapet niepotrzebnych scianek - jakos to nawet poszlo.Sam ruszt podlaczylem do fluvala 104 (prefilter) + fluval 404 (biologiczny) i warunki w akwarium poprawily sie niesamowicie,a kilkadziesiat swiderkow moglo sobie swobodnie wedrowac - tak myslalem.Piec dni temu postanowilem zajzec pod kratki i wyczyscic osad,ktory sie nazbieral - i tu jest zonk.Bylo go tak wiele,ze swiderki wpuszczone pod kratki nie mialy zadnych szans przezycia,lecz woda w akwarium i moj caly system filtracji sprawowal sie w miare dobrze.Sadze,ze spust wody taki jak ma Jojek znacznie by przedluzyl funkcjonalnosc wszystkiego i zycie slimaczkow,ale tego nie moge zagwarantowac.Dodam jeszcze,ze mam trzy zolwie czerwonolice (duze),ktore brudza znacznie wiecej niz np.jeden ,a mimo to tylko co miesiac czyszcze prefilter zrobiony wlasnie z fluvala 104 + podmiana czesci wody co tydzien/dwa.
    Pozdrawiam.

  5. #15

    Re: Filtr podźwirowy...

    Ciekawy pomysl,ale trzej zabojcy mieszkajacy u mnie nie spia i jak swiderki sie wysuna to bedzie masakra.

  6. #16
    Darek SP2BZW
    Guest

    Re: Filtr podźwirowy...

    wczoraj "odpaliłem" baniaczka, woda na 30 cm wysokości i filtr "przemiata"...
    na razie moja Zuzia tylko parenaście minut popływała i wróciła do starego bo jeszcze nie wymyśliłem wyspy ale jutro mam nadzieję że coś "wyprodukuję"...

    filtr "szut" zostawiłem... znajdę Hagena (a'propos, gdzie kupowaliście ? można dostać wersję A-883 ???) to przy czyszczeniu zamienię... dziękuję wszystkim za wypowiedzi, szkła nie wierciłem, jakoś sobie poradziłem...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •