Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Filtr podźwirowy...

  1. #1
    Darek SP2BZW
    Guest

    Filtr podźwirowy...

    Witam,
    zafascynowany stroną "Jojka" przywiozłem wczoraj z 3-miasta akwarium i wyposażenie (TetraTex EX-1200, Hydor ETH-300 i filtr denny Aqua Szut)
    chyba jednak Aqua Szajs bo teraz składając go widzę że świderki które miały być pod nim umieszczone nie mają szans... każdy ruszt 13x6 cm ma cztery ścianki - gdzie te świderki mają wędrować i się rozmnażać ???
    zostało mi jeszcze zrobienie wyspy i chyba wiercenie we szkle akwarium jest zrobione bardzo solidnie i ma u góry cztery paski wzmacniające, niestety szerokości 5 cm a oryginalne kształtki
    od filtra są węższe...


  2. #2

    Re: Filtr podźwirowy...

    nt. podżwirowego nie będe sie wypowiadać bo nigdy jeszcze tego nawet w rękach nie miałem... czy możesz podać wielkość akwa że wklejono aż 4 paski wzmacniające? zostaje Ci teraz zrobienie nowych kształtek z rurek i kolanek plastikowych np. 1/2 cala które dostaniesz w każdym sklepie budowlanym a wężyki spokojnie naciągniesz po uprzednim ich podgrzaniu.... wiercenie w dnie akwa powierzyłbym fachowcom (dobremu szklarzowi) a i wklejenie bądz wkręcenie odpływu też musi być bardzo dokładnie zrobione. (moim zdanie tylko przy ogromnych zbiornikach jest potrzebne takie rozwiązanie, choć jeśli ktoś chce może je zrobić nawet w 25l akwa...)


  3. #3

    Re: Filtr podźwirowy...

    tez miałem kupic aqua szuta, ale wczesniej dowiedziałem sie od Jojka ze on ma hagen;a i tam niema scianek. Ale zawsze mozna wyłamac ścianki he he.

  4. #4
    Darek SP2BZW
    Guest

    Re: Filtr podźwirowy...

    hurtem... i od "tyłu"...
    wyłamać ścianki ? w 70 rusztach ??? fajny pomysł...
    akwarium ma 120x50x40 a wzmocnienia robią wrażenie !


  5. #5

    Re: Filtr podźwirowy...

    no 70sztuk to cos. ale mozna by tylko 1 krateczke w scianei i swiderek juz przejdzie. ja jednak sobie odpuszcze i kupie hagena :/ bo te kratki to zmiejsza przepływ wody tylko... uff dobrze ze dzis nei kupiłem aqua szajsu

  6. #6

    Re: Filtr podźwirowy...

    Darek SP2BZW napisał(a):

    > wyłamać ścianki ? w 70 rusztach ??? fajny pomysł...

    Chyba nie ma innej rady.
    Można jeszcze zostawić niewyłamane i za pół roku zajrzeć jak sobie dają radę świderki, przez jakiś czas miałem taki filtr i ślimaki w nim żyły, ale bardziej się zamulał. Spust denny nie dawał by już takiego odmulającego efektu. Dopiero po podniesieniu kraty można by było spuścić cały muł.


  7. #7

    Re: Filtr podźwirowy...

    no. ale nei kazdy ma spost denny tylko pytanie jak filtr dda rade

  8. #8

    Re: Filtr podźwirowy...

    No dzis kupiłem hagena choc jest o 20cm krutszy od akwa;/ ale innego nie mieli zobacze jak bedzie chodzi i sie wypowiem nastepnym razem. No i faktycznie duzo kombinowania przy łączeniu filtra z filtrem dennym.

  9. #9

    Re: Filtr podźwirowy...

    Bez przesady z tą krytyką, od prawie roku mam filtr Aquashut z kilkudzisięciu kawałków, świderki żyją - chyba że wylezą na wierzch wtedy żółwie mają ucztę, od ostatniej zmiany wodu minęło pół roku i nic mi się nie zapchało, woda czysta i pachnąca ;-). Jedynym problemem jakiego jeszcze nie pokonałem są okrzemki (chyba za mało światła - akwa stoi daleko od okna - a świetlówka UVB i żarówka do grzania chyba nie wystarczają). Po następnej zmianie wody problem ten jednak rozwiążę bo od czasu kupna glonojadów okrzemków jest coraz mniej - tyle, że glonojady mam dopiero 1,5 miesiąca. Świderki małe przejdą a duże niech siedzą w swoich kratkach. Wiercenie w szkle odradzam, nie ma takich kształtek których się nie da przerobić lub zastępić wężem polietylenowym lub innymi typowymi kształtkami.


  10. #10

    Re: Filtr podźwirowy...

    okrzemki powstają w wynku :
    - zbyt duże stężenie niektórych składników chemicznych w wodzie, np. azotanów (azot - to odchody naszych gadzin)
    - zbyt słabe lub niewłaściwe oświetlenie
    - wartość pH wody powyżej 7,5.
    Glonojady są zbyt leniwe... doskonałe do czyszczenia nadają się "kosiarki", które ciągle żrą resztki, zresztą bardzo ładne rybki.....


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •