Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: jaki sprzęt powinienem włożyć do akwarium 200l

  1. #1
    Mateusz Paciorek
    Guest

    jaki sprzęt powinienem włożyć do akwarium 200l

    Mam żółwia czerwonolicego i kupuje sobie akwarium 200l nie pam pojęcia jaki powinieniem włożyć filtr grzałke itp. za niską cenę proszę o pomoc

    pozdrawiam Mateusz

  2. #2

    Re: jaki sprzęt powinienem włożyć do akwarium 200l

    hmm za niska cene? a żółw mały czy duży?? bo to jest podstawa ja bym dała grzałke -20zł. filtr denny hagen za jakies 70zł! ale ten filtr denny to bedzie na lata no i do tego jakis kupełek mozesz kupic używany na allegro za 100zł fluvala 103 do tego keramzyt za 5zł za litr. jakies kamienei na dno ( na podworku znajdziesz). wszystko zalezy od wielkosci żółwia bo to co podałem to na takiego małego przy takim duzym akwa.

    ps. najlepiej to >>> http://www.czerwonolicy.waw.pl/poczatek.htm to sie dowiesz wiele ciekawych rzeczy

  3. #3
    Mateusz Paciorek
    Guest

    Re: jaki sprzęt powinienem włożyć do akwarium 200l

    żółw ma ok. 10 cm

  4. #4

    Re: jaki sprzęt powinienem włożyć do akwarium 200l

    hej przyjaciele alez zolw taki maly baardzo szybko rosnie i czy jest sens kupowac nędzny kubełek na takie duze akwa i rosnącego młodzika? a denny mozna kupic tez taniej, za 50zl, co prawda nie hagena ale tez dzialający. filtr kubelkowy powinien mniec jakies 700 l?h wydajnosci ale czym wieksze tym, lepsze, no i jego moc nie powinna byc ogromna bo np za 20 watt pracy 24/h przez miesiąc placimy ponad 5zl. grzalka najlepiej metalowa ale taka wolno sie grzeje. szklana mozna wsadzic w rurke. najlepiej zeby mniala jakies 100 watt. na allegro mozesz kupic wszystko za mniejsza kase niz w sklepie ale nie ma mozliwosci zeby bylo to tanie.

  5. #5

    Re: jaki sprzęt powinienem włożyć do akwarium 200l

    hmm nie masz racji! Ja mam akwa 113l i filtr denny hagena i fluvala 103 i woda jest czysciutka! a sam piszesz post nizej za masz filtr denny aqua szuta i nie zdaje rezultatu! a czemu? bo ma karatki ktore blokuja przepływ wody w filtrze. takie jest moje zdanie. A opierajac sie na przemysleniach innych to nawet Pan Jojek ma filtr denny i jest zadowolony! a filtr ma hagena. co firma to firma

  6. #6

    Re: jaki sprzęt powinienem włożyć do akwarium 200l

    tak tylko porządny filterek z hagena kosztuje fortune.... albo wydajemy fortune na jedem porządny kubełek lub kombinujemy.... (jak wiekszość akwarystów bądz terrarystów którzy lubią majsterkować) w przypadku żółwi lepiej jest stosować kilka rozwiązan filtracji np. podżwirowy, kubełek, hydroponika czy inne wpięte pre filtry przed filtrem właściwym, a wszystko po to aby woda dłuugo była czysta.. oczywiście aż tak rozbudowane systemy filtracji maja sens przy większych zbiornikach np. 150-200- 300 litrów wody w których wymiana i czyszczenie jest dosyć uciążliwe.....


  7. #7

    Re: jaki sprzęt powinienem włożyć do akwarium 200l

    hm ja nie pisalem ze mam denny co nie zdaje egzaminu łukaszu, wtedy jeszcze dennego nie mnialem nawet. a nie mam racji w czym konkretnie? bo mam wrażenie ze nie czytasz moich wypowiedzi.

  8. #8

    Re: jaki sprzęt powinienem włożyć do akwarium 200l

    no zwracam godnosc bo normalnie pomyliłem twoj nick z innym uzytkownikiem z tematu nizej. ehh przeoczenie ale i tak sadze ze filtr denny polaczony nawet ze słabym filtrem ma duze mozliwosci!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •