Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wilgotność w terarrium?

  1. #1

    Wilgotność w terarrium?

    Witam
    Mam pytanko mam zółwia stepowego w akwarium tylko piach, ale aktualnie jest w trakcie kupna dużego akwarium i mam zamiar urozmaicić mu terarium, ale nie o tym, zszedłem z tematu, chodzi mi o to że czytałem w serwisie że ma być wiglotność w akwarium nie większa niż 50 %, jak mam zrobić wilgotność w akwarium?
    Przepraszam jeśli temat już był.
    Przepraszam jeśli w tekście są jakieś błędy.

  2. #2

    Re: Wilgotność w terarrium?

    wiem jak to sie robie w terarium dla pająka wstawia sie naprzykłąd mieseczke z wodą i woda pruje sobei i mozesz spryskiwać scianki zraszacze taki jak masz do kwiatków i zwilzać troszke piasek w twoim przypadku jezeli bedziesz ogrzewał to bedzie to parować zawsze coś i bedzie jako tak zyrkulacja tej wody wiec myśłe ze to bedzie dobre ale niejestem pewnien

  3. #3

    Re: Wilgotność w terarrium?

    wilgotnos jest zawzse w akwa jak jest woda...


  4. #4

    Re: Wilgotność w terarrium?

    no ja posiadam malutką miseczke w której znajduje się woda:]

  5. #5

    Re: Wilgotność w terarrium?

    po pierwsze nie kupuj akwarium tyl;ko terrarium dlatego,ze w akwarium nie ma odpowiedniej wentylacji.
    po drugie kup higiometr, ktory powie ci jaka jest obecna wilgotnosc w terrarium,
    pamietaj tez o oswietleniu potrzebnym dla zolwi...czyli uvb itp.

  6. #6

    Re: Wilgotność w terarrium?

    Dobrze masz jeszcze jakieś rady do wystrojenai wnętrza, co tam można włożyć?
    I musi mieć piach? Czy można mu jakaś lepsze podłoże dać?
    Przepraszam za OT.

  7. #7

    Re: Wilgotność w terarrium?

    wiekszosc hodowcow poleca raczej kora lub cos w tym rodzaju, ewentualnie w sklepach zoologicznych można kupić różne podłoża...
    Piasek jest zjadany i przylepia sie do pokarmu...co prowadzi do zaczopowania.
    Jeśli chodzi o wystrój...hmmm napewno lampki (koniecznie uvb) i grzewcza.
    Maty i kable grzewcze się nie sprawdzają bo są wykopywane.
    Jakiś "domek"czyli miejsce gdzie żółw się może schować.
    No i warstwa podloza musi być dość gruba bo żółwie lądowe lubią się zakopywać.
    Ewentualnie jakie rośliny...ale to tak,żeby żółw się do Nich nie dostał.

  8. #8

    Re: Wilgotność w terarrium?

    Fajnie wyglądają b. duże kawałki kory (pod którymi np. moje żółwie mają norki).

  9. #9
    Joanna J.
    Guest

    Re: Wilgotność w terarrium?

    Ciekawie i bardzo naturalnie wygląda podłoże z naturalnej darni, żółw może żerować na takim podłożu, może kopać norki i sprawę wilgoci masz z głowy.
    Dobrym pomysłem jest umieszczenie 1-2 dużych płaskich kamieni na których żółw mógłby się wygrzewać i na które pozwoliłyby na ścieranie pazurków.


  10. #10

    Re: Wilgotność w terarrium?

    tylko nie kupuj kamieni grzewczych..często parzą zwierzęta.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •