Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Grek + Stepowy

  1. #1

    Grek + Stepowy

    Mam malutką samiczkę grecką ok 8 cm
    Moi znajomi mają żółwia stepowego ok 9-10 cm tyle ze na razie nie wiem jaka płeć - planują wyjazd na stypendium za granice na jakieś dwa lata i chceliby abym zaopiekowała sie przez ten czas ich pupilem

    i stąd pytanie: czy zółwia greckiego i stepowego mozna trzymac razem w jednym pomieszczeniu???
    I czy wymiary 72 x 44 im wystarczą ???


  2. #2
    MataManX
    Guest

    Re: Grek + Stepowy

    To są żółwie z zupełnie 2 różnych środowisk. Mogą przenosić między sobą choroby. Mogą być agresywne w stosunku do siebie. Mają inne wymagania(choć podobne). pozatym terra jest małe


  3. #3

    Re: Grek + Stepowy

    Od 10-lat mam greka i stepówkę w jednym terra. Mówisz, że są z różnych środowisk-masz rację, ale teraz ich środowiskiem jest terra -w zasadzie dla każdego z tych gatunków budowane podobnie.Więc nie widzę problemu.
    szanna

  4. #4

    Re: Grek + Stepowy

    wszystko zalezy od tego jak beda na siebie reagowac.
    Jesli chodzi o terra to rzeczywiscie male.
    na wiekszej powierzchni byloby im naopewno hmm latwiej.

  5. #5

    Re: Grek + Stepowy

    no to chyba jednak nie przyjmę tego zółwia pod opiekę
    nie mam gdzie postawić osobnego terrarium a skoro w moim dwa sie maja meczyć to lepiej juz zeby moja greczyynka miała wygodnie

    a juz myslałam ze sie trochę rozerwie w towarzystwie innego żółwia


  6. #6

    Re: Grek + Stepowy

    Co Twoi znajomi chcą oddać żółwia pod opiekę czy oddać Go na zawsze?

  7. #7

    Re: Grek + Stepowy

    chcą mi go oddac na dwa lata


  8. #8

    Re: Grek + Stepowy

    Jestem zdania, ze raczej nie powinno się trzymac żółwi greckich i stepowych razem. To raczej intuicja, bo nigdy się nie spotkałam z kategorycznym stwierdzeniem, by nie robić tego ze względu na niebezpieczeństwo przenoszenia chorób między nimi (nie znaczy to, że w źródłach, z którymi się nie zetknełam nie ma takiej informacji) , ale przeciez lepiej dmuchac na zimne.

    Z moich obserwacji własnych żółwi i tych w zoo (horsfieldi z np. hermanni żyjących razem) wynika, że różnią się one temperamentem. Uważa się (czytałam kiedyś o tym) na przykład, że samice stepowych są bardziej dominujące i agresywniejsze, niz żółwice greckie. Samce stepowych są z kolei bardziej "jurne". Więc mała żółwica grecka plus większy, "napalony" samiec, plus za małe terrarium może sie równać nieprzyjemny zywot biednej dziewczyny. No i od razu nie mogłabyś ich połączyć, nawet, jesli byś się zdecydowała - kwarantanna jest bardzo istotna, a często zaniedbywana. Niemieccy hodowcy nie dołączają nowych żółwi do reszty nawet przez rok.

    Pozdrawiam
    Natalia


  9. #9
    kapytan
    Guest

    Re: Grek + Stepowy

    a da sie je ze soba zormnozyc? skoro dalo by sie homo sapiensa sapiensa i homo erectusa, albo jamnika z owczarkiem niemieckim.

  10. #10
    MataManX
    Guest

    Re: Grek + Stepowy

    może i by się dało ale mieszańce są najczęściej bezpłodne wiec to by nie miało sensu. Pozatym jamnik i owczarek to 2 rasy ae jeden gatunek więc tu nie ma bariery gatunkowej. ogólnie odradzam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •