Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Czym smarujecie żółwię?

  1. #1

    Czym smarujecie żółwię?

    Witam
    Czym smarujecie skorupe żółwi po kąpieli?

  2. #2
    Iwka
    Guest

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    Ja czasami, ale bardzo rzadko oliwką dla dzieci. Mój czerwonolicek ma ładną skorupkę i twardą, ale to dzięki urozmaiconemu jedzeniu.


  3. #3

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    Niczym, bo zupełnie nie ma takiej potrzeby.


  4. #4

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    Mam jeszcze jedno pytanko, mojemu żółwiowi na tylnych kończynach schodzi skóra(łuszczy się) nie wiem co jest, byłem u weterynarza który nawet odrobaczyć go nie umiał męczył mi żółwia 5 minut, aż zaproponowałem że na jedzeni emu to nałoże i się zgodził, gdy zapytałem sie go czy nie mógł by zbadać żółwia, powiedział tyle że skura mu schodzi ale że to normalne, no nie wiem więc wole sie zapytać....

  5. #5

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    to normalne, że skra się łuszczy.

  6. #6

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    wszystkie gady linieją na " swój " sposób , żółwie także


  7. #7

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    acha, a jeśli kąpę żółwia raz na tydzień to czym go smarować? W zologicznym powiedziano mi że olejem zwykłym lub olejem z oliwek, czy tym można?

  8. #8

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    Jak już Ci napisał zoolog zajmujący się gadami :"Niczym, bo zupełnie nie ma takiej potrzeby". Chyba, że strasznie chcesz dofinansować producentów i sprzedawców zbędnego badziewia.

  9. #9

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    jak już napisał RoberM i marix NICZYM!!! jest to zbędne, ewentualnie możesz miąkką szczoteczką wyczyścić karapaks jeśli zajdzie nalotami bądz glonami. Skorupe smarujemy tylko w związku z zmianami chorobowymi np grzybicą .


  10. #10

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    Eee, wybaczcie nie wiem czy to ma związek ale ja miałem namyśli stepowego, czy w stepowych tak samo?:P Wybaczcie że nie okresililem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •