Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Czym smarujecie żółwię?

  1. #11

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    > Eee, wybaczcie nie wiem czy to ma związek ale ja miałem namyśli
    > stepowego, czy w stepowych tak samo?:P Wybaczcie że nie
    > okresililem...
    Nie ma znaczenia. Przeciez na wolnosci nikt zolwiom skorupy nie smaruje prawda ?

  2. #12

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    a kto im w naturze smaruje "skorupki" ;-) nikt! zbędne dla żólwia chyba że właściciel chce go mieć dla ozdoby jak znajomi przyjdą żeby ładnie się świecił... ;-) (myjemy szamponem z woskiem wycieramy do sucha, nakładamy emulsje nabłyszczającą lub wosk koloryzujący następnie bierzemy polerke w dłoń , można ręcznie, i polerujemy na wysoki połysk.......aha przedtem wszystkie nierówności karapaksu musimy zeszłifować aby był ładnie równiutki... ;-) )


    żartuje oczywiście..;-)


  3. #13

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    Ja tam żółwia nie kapie ale zacznę a skorupke mu smarowaałam i smaruje raz na miesiąc


  4. #14

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    No to, Zuziu, robisz dwa błędy.

  5. #15

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    Nie wiem, po co smarować żólwie, niektóre oliwki czy olej jadalny to tylko pożywka bakterii i grzybów. Natomiast nie wiem, w jaki sposób łuszczy się skóra, może to być normalne linienie, jak i np. niedobór wit. A. Bez zdjęcia nic nie powiem.


  6. #16
    kapytan
    Guest

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    ja mascia z wit A czasem

  7. #17
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Czym smarujecie żółwię?

    "Primum non nocere" Przede wszystkim nie szkodzić. Smarowanie maścią z witamuiną A nie szkodzi. Myślę, że polepsza jakość pokrywy rogowej pancerza lekko ją nawilżając.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •