Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

  1. #1
    cc
    Guest

    kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    czym odrobaczyć żólwia samodzielnie
    co dawac do jedzenia
    jakie witaminy i jak czesto
    co z wapnem albo z sepią o której czytałam

    bardzo proszę o porady

  2. #2

    Re: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    możesz go odrobaczyć żelem Fenbendazol dla kotów, wyciśnięty i podany w zwiniętym liściu ok. 2mm dla średniej wielkości żółwia. Po 1-2 tyg. czynność przeprowadzamy jeszcze raz. Najlepiej jakby wet. pobrał próbki kału do analizy i na ich podstawie dobrał specyfik. Podaje się jeszcze np. 1/4 tabletki Metronidazol (przeciwpierwotniakowy) . Jeśli nie masz w okolicy weta znającego się na gadach i nie wie co robić zastosuj Fenbendazol lub równoznaczny specyfik. (nie pamiętam nazwy dostałem taki w płynie i było troche problemów z podaniem..;-))


  3. #3
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    Odrobaczyć samodzielnie żółwia należy lekarzem weterynarii. Oto moja porada.
    Reszta wiadomości w FAQ-u.


  4. #4

    Re: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    mysle ze samodzielne odrobaczanie zołwia, a zapewne małego zołwia Fenbendazolem jest niebezpieczne. dla takiego malucha ważacego 100 g ciezko jest dobrac odpowiednia dawke. W koncu jest to preparat dla kotów. Najlepsza bedzie konsultacja z lekarzem weterynari i badanie kału. Ja osobiscie odrobaczałem zołwia, a włąsciwie robil to weterynarz lekiem o nazwie Syntamex. Po dwóch dawkach pasożyty zostały wypędzone


  5. #5

    Re: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    hanzel napisał(a):

    . W koncu
    > jest to preparat dla kotów.

    A widział ktoś preparat dla gadów ?


  6. #6

    Re: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    Popieram pana Jarka, ja odrobaczałem żółwia przy pomocy weterynarza specjalisty.


  7. #7

    Re: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    ja oczywiście również popieram, tylko problem powstaje jeśli ktoś nie ma w okolicy weta bądz ma takiego który całkowicie się nie zna na gadach... i tu wszystko jest w naszych rękach i pomocy trzeba szukać na forum... (ja swoje gadziny odrobaczyłem sam , oczywiście po uprzedniej konsultacji z wetem.. gadziny mają się nad wyraz dobrze ;-))


  8. #8

    Re: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    chodziło mi oto ze skoro jest to preparat do "duzych" zwierzat bo w porównaniu z małym ważacym 100 g zołwikiem to jest rożnica. I dawka moze byc dobrana nie odpowiednio.


  9. #9

    Re: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    Koty to właśnie "duże" zwierzęta ? Niestety nikt nie robi preparatów do odrobaczania myszek . Fenbendazolem odrobaczałem 60 gramowe Pyxis i 80 gramowe Geochelone elegans, żółwie uważane za nieporównywalnie wrażliwsze niż greckie. Wtedy po prostu trzeba wycisnąć 1 mm ze strzykawki.


  10. #10
    kapytan
    Guest

    Re: kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego

    witaminy beapharu- moj zolw wyszedł z krzywicy dzieki nim a odrobaczanie u weta kosztuje 10 zeta to po co samemu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •