Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kapiele zólwia

  1. #1

    Kapiele zólwia

    Moj grek żółw ostatnio chce uciekać z kąpieli przebiera łapkami jakby go to parzyło
    ( a woda me temp ok 32 stC )
    - co prawda daje mu to troche potrzebnego ruchu ale czy nie przypłaci tego dodatkowo ogromnym stresem ???

    jak zachowują sie w kapieli wasze zółwiki??
    _________________


  2. #2

    Re: Kapiele zólwia

    Jak się zachowują zależy w dużym stopniu od gatunku, ale i wewnątrz każdego gatunku poszczególne osobniki mają własn upodobania. Moje po prostu wchodza do miseczki która jest w terrarium, niektóre piją. Czasem leżą w wodzie dłuższy czas. Są też takie jak ż. egipskie, które w ogóle nie przepadają za wchodzeniem do wody, więc się prawie nie kąpią.

    Nie wiem dlaczego miałyby przebierać łapkami. Nie rozumiem po co fundować im taki stres. Kąpiele żółwi nie polegają na zabieraniu ich z terrarium i wrzucaniu do miski, kto tak myśli ma dość mgliste pojęcie o ich wrażliwej psychice . W ogóle żółwie jeśli tylko to możliwe nie powinny być przenoszone jak zabawki, boją się wysokości i braku podparcia pod kończynami. Żólwie w sposób "miskowy" kąpie się tylko gdy są np. bardzo brudne. Normalnie wystarczy im wstawić pojemnik z wodą.


  3. #3

    Re: Kapiele zólwia

    kurcze Pan to chyba całe zoo ma...

  4. #4

    Re: Kapiele zólwia

    My nie kąpiemy zółwi za często. Czasem jednak tego potrzebują, bo są zwyczajne brudne - kupa, jedzenie, wiadomo. Ale w każdym terrarium stoi basen ze świeżą wodą odpowiedni do rozmiarów żółwi i widzę, że z niego korzystają - pija (fakt, rzadko), załatwiają się, czasem tylko leżą w wodzie. Zalezy, co który lubi Podsumowując - jestem za sporadycznymi kąpielami przy ciągłym dostępie do świeżej wody w terrarium.

    Pozdrawiam
    natalia


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •