Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: problem z żółwiem

  1. #11
    nadinek
    Guest

    Re: problem z żółwiem

    żółw jest na stałe w akwarium i ma wyspę oraz podswietlenie lampą - taką w obudowie, ma też filtr. Natomiast to jest akwarium o długości 60 cm - więc czasem wieczorami biorę go do wanny, aby mógł więcej popływać. Zazwyczaj też karmię go w wannie. Karmiłam go mięsem, czasem suchym pokarmem, którego on nie lubi. To jest żółw ze szkoły - przechowuję go przez wakację. Nigdy nie miał problemów. Ale czy on mógł trzymać w sobie nieprzetrawione jedzenie przez dzień ? bo zwrócił wczoraj, a jadł przedwczoraj ?

  2. #12
    Łukasz Czura
    Guest

    Re: problem z żółwiem

    Podświetlanie lampą czy nagrzewanie? Jeżeli są to tylko lampy akwariowe takie jakie się stosuje dla ryb to nie wystarczy, powinien mieć jeszcze lampę która daje dużo ciepła (na wyspie). Niewiem czy pływanie w wannie w chlorowanej wodzie jest bezpieczne (chyba że wodę ma on odstaną . Jeżeli chodzi o pożywienie to popieram to co naturalne to najlepsze.


  3. #13

    Re: problem z żółwiem

    ja dalej jestem za karmieniem mleczem i bioreptem, moze niech sie wypowie ktos dobrze obeznany...
    PS:tez jestem za karmieniem naturalnym pokarmem ale nie zawsze jest dostepny!

  4. #14

    Re: problem z żółwiem

    ŁukaszP napisał(a):

    > ja dalej jestem za karmieniem mleczem i bioreptem, moze niech
    > sie wypowie ktos dobrze obeznany...
    > PS:tez jestem za karmieniem naturalnym pokarmem ale nie zawsze
    > jest dostepny!

    MataManX jest dość dobrze obeznany i poleca to co najlepsze ale i ja się wypowiem.

    Żółwie z wody sięgają do przybrzeżnych roślin i je objadają, tak więc nie ma wymogu żeby je karmić samymi wodnymi roślinanami, ale głównie wodnymi.
    Jeśli jakieś lądowe podawać to właśnie mlecz bo jest sprawdzony i nie ma przeciwwskazań.

    Co do bioreptu to wiadomo że nie wiadomo dokładnie co w nim siedzi więc... bardzo możliwe że siedzi sporo karmy zbyt bogatej w białko a co za tym idzie szkodliwej tak jak mięso. Był wątek na temat bioreptu i stwierdziliśmy że skoro jest taką niewiadomą to lepiej nie polecać go.

    A jak już mówimy o polecaniu to MataManX ma rację - zamiast mlecza lepiej polecić rośliny wodne a zamiast bioreptu - mrożoną stynkę i trochę gammarusa.

    Wszystko do dostania w sklepie zoologicznym w cenie porównywalnej do bioreptu.


  5. #15

    Re: problem z żółwiem

    Jeszcze do tego dżdżownice, ślimaki, owady- także z łąki. Mlecz- moim zdaniem - na pewno nie zaszkodzi, w końcu składem od roślin wodnych aż tak bardzo się nie różni, ma też dużo wapnia. Ja dawałem też liście winogron, sporadycznie, bywały wyjadane chętnie. Ale oczywście moczarkę czy rzęsę też dobrze dawać.
    Pokarm roślinny powinien być dostępny stale, natomiast mięsny dawany 2-3 razy w tygodniu.
    Jaką temperaturę lądu i wody ma żółw?


  6. #16

    Re: problem z żółwiem

    szybkość trawienia pokarmu u żólwi (i innych gadów) jest uzależniona od temp. dlatego po posiłku tak ochoczo lubią się wygrzewać pod lampką , czym wyższa temp. ich ciała tym szybszy jest metabolizm i szybciej lepiej trawią pokarm. Ale mięso ssaków i tak trawią znacznie dłużej ponieważ nie są przystosowane aby głównie i w większych ilościach pożerać to mięso.


  7. #17

    Re: problem z żółwiem

    kurcze lisci winogron nigdy nei dawałem żółwiom. moz jutro na probe dam

  8. #18
    nadinek
    Guest

    Re: problem z żółwiem

    A czy można podawać ochotkę ? Dzięki za wszystkie odpowiedzi, wydaje mi się że z żółwiem już jest OK. Ale wczoraj go nie karmiłam - zobaczymy jak dzisiaj będzie.

    Zółw jest szkolny - i ja karmię go tym czym jest tam karmiony.
    Pozdrawiam

  9. #19

    Re: problem z żółwiem

    ochotka moze byc jakiej wielkosci jest żółw???

  10. #20
    nadinek
    Guest

    Re: problem z żółwiem

    Duży ok. 20 cm. Nadal OK - wczoraj dałam mu trochę ochotki ( zamiast mięsa) trochę zjadł i dałam trochę bioreptu. I ... przemeblowałam akwarium :-) Pozdrawiam :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •