Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: szare plamy na uszach

  1. #1
    ciupaga666
    Guest

    szare plamy na uszach

    czesc
    mam zolwia juz z 12 lat, ciagle tego samego jak go kupowalem miescil sie w sloiku i mial czerwone uszy, teraz musze go w dwoch rekach trzymac a uszy ma szare. czy to jest jakas choroba czy moze ze starosci mu sie to tak zmienia. (troche sa jeszcze czerwone, tak 1/3)
    zdjecia nie mam ale jak tylko bede mial mozliwosc to zapodam
    pozdrawiam i dziekuje

  2. #2

    Re: szare plamy na uszach

    po pierwsze żólw nie ma uszu... piszesz o paskach a one w miarę stażenia bądz uwarunkowań genetycznych danego osobnika zmieniają kolor od jasno czerwonych po ciemną barwe lub częściowo zanikają, to normalny objaw.


  3. #3

    Re: szare plamy na uszach

    Hmm a moje maja 12 lat i nic nie zanika??? dziwne???

  4. #4

    Re: szare plamy na uszach

    z twojej wypowiedzi wnioskuje że żółw jest trzymany w spartańskich warunkach a w takich napewno nie będzie miał " świeżych " kolorów , potrzebuje witamin , uvb , żywego pokarmu


  5. #5

    Re: szare plamy na uszach

    to że jeden człowiek jest łysy to drugi też będzie? napisałem że odpowiadają też za to uwarunkowania genetyczne danego osobnika, oczywiście warunki środowiskowe i dieta też mogą mieć na to wpływ. Ale generalnie czym starszy żólw tym pasy robią się ciemniejsze. np. mój elegans będąc kapselkiem miał najmniej wybarwione pasy z wszystkich kapselków jak podrósł nabrał kolorów a natomiast troosti miał ładne jaskrawo żółte paski które teraz zanikły w 1/3 a reszta ściemniała na prawie pomarańczowy kolor...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •