Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: czy to normalne?

  1. #1

    czy to normalne?

    czy normalne jest że żaba rogata nadmy się i wygląda tak jakby spuchły jej boki jest wtedy prawie dwa razy większa, jeśli mozecie to pomużcie bo sie martwie


  2. #2

    Re: czy to normalne?

    no spoko to naturalny odruch obronny u płazów tzn jestem większa i nie połkniesz mnie!!

  3. #3

    Re: czy to normalne?

    ok ale ona taka siedzi zagrzebana wyglada jak by ja ktos napompował


  4. #4

    Re: czy to normalne?

    Taki jusz jej urok!!!!

  5. #5

    Re: czy to normalne?

    mam nadzieje


  6. #6

    Re: czy to normalne?

    Nie masz isę co marwić on tak lubią siedzieć, w takiej pozycji śpią. Ile dałeś za swoją???

  7. #7

    Re: czy to normalne?

    ... bo się napompowała - wodą - płazy pobierają wode przez skórę. Radziłbym Ci uważać, jakiego podłoża używasz, bo taki torf z kwiaciarni (z nawozami) nie będzie najlepszy. Podłoże trzeba też dość często wymieniać, aby żaba nie zatruła się własnymi produktami przemiany materii.


  8. #8
    sułek_
    Guest

    Re: czy to normalne?

    obawiam się że jeśli nie zmienisz szybko podłoża i nie wykąpiesz zabci może ci "odjechać"
    wg mnie jest przytruta własnymi metabolitami


  9. #9

    Re: czy to normalne?

    Co to dikładnie znaczy? Jak mogło do tego dojść? Jeśli możesz, napisz więcej szczegółów.


  10. #10
    Życzliwy
    Guest

    Re: czy to normalne?

    Jeżeli chodzi o przytrucie to może ono zajść jprzy nie zmienianym podłożu. Zabka wydalając swoje metabolity nie rusza sie z miejsca tzn robi tam gdzie siedzi.....
    Przy dużym nagromadzeniu może dojć do wtórnego wchlaniania przez skóre amoniaku i innych szkodliwych produktów p.m.
    Według mnie twoj przypadek to nie przytrucie ale dla pewności zmieniaj podłoże .
    PS więcej szczegułów pisz na maila.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •