Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: hyla arborea

  1. #1
    Rzaba
    Guest

    hyla arborea

    Hej
    Mam od niedawna 2 samiczki rzekotki zielonej i mam pewien problem od jakiegos czasu zauwazylam ze zabki co jakis czas maja pyszczki i oczy utytlane w sluzie. Weterynarze nie wiedza co to. Moze Wy wiecie?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: hyla arborea

    Hyla arborea czy rzekotka zielona (hyla cinerea) bo to dwa rozne gatunki
    Moze zbyt niska wilgotosc????
    pozdrawiam
    Mark0wy

  3. #3
    Rzaba
    Guest

    Re: hyla arborea

    hyla arborea zdecydowanie
    wilgotnosc 70-80% chyba ok?

  4. #4

    Re: hyla arborea

    Witaj
    No to masz nie rzekotki zielone (Hyla Cinerea) (Amrykańskie), tylko te nasze polskie rzekotki drzewne, (Hyla arborea), Które powinny teraz zimować.

    Cześć

  5. #5
    dr Robert
    Guest

    Re: hyla arborea

    Rzekotki drzewne powinny zimować. Dlatego nie czują się dobrze. A w ogóle są w Polsce pod ochroną i ich hodowla jest całkowicie zabroniona.


  6. #6
    Rzaba
    Guest

    Re: hyla arborea

    Zabki nie sa [jak mnie zapewniano] zlapane na wolnosci, wiec nie widze nic zlego w hodowaniu ich. Dostalam je w listopadzie wiec na zimowanie to troche pozno, poczekam do przyszlogo roku. Ten sluz na pyszczkach pojawial sie sporadycznie, zwlaszcza po jedzeniui i jest to prawdopodobnie naturalne. Widzialam tez cos takiego na stronie opisujacej inne rzekotki. Poza tym zabki wygladaja na zadowolone i radosne (zwlaszcza na widok pysznych swierszczy) )

    Pozdrawiam wszystkich

  7. #7
    dr Robert
    Guest

    Re: hyla arborea

    Niezależnie czy zostały złapane czy nie, aby je przetrzymywać, potrzebne jest zezwolenie MŚ. Takie jest polskie prawo. Obrót gatunkami objętymi w Polsce ochroną jest całkowicie zakazany niezależnie czy dane osobniki pochodzą z Polski czy też nie.


  8. #8
    Rzaba
    Guest

    Re: hyla arborea

    No to co teraz mam zrobic,jak juz je mam ?

  9. #9
    dr Robert
    Guest

    Re: hyla arborea

    Wypuścić na wiosnę w miejscu gdzie zostały złapane.


  10. #10
    dr Robert
    Guest

    Re: hyla arborea

    Oczywiście pod warunkiem, że masz na pewno Hyla arborea. Teraz zauważyłem, ze w Twoim poście jest niekonsekwencja. Tytuł postu jest "hyla arborea", natomiast w tekście używasz polskiej nazwy "rzekotka zielona". Hyla arborea to rzekotka drzewna, a rzekotka zielona to północnoamerykańska Hyla cinerea. Moze więc zanim wypuścisz ustal jaki gatunek masz w domu . Jeśli Hyla cinerea to oczywiście jej nie wypuszczaj !


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •