Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

  1. #1
    traszka!
    Guest

    potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

    wszędzie szukam i nie moge znaleźć dokładnego opisu w którym byłaby
    podpowiedź o treści:"jak rozmnożyć karliki szponiaste?"(hymenochirus curtipes)
    potrzbuje wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie i dlatego dalem tego posta na forum.
    ----------------
    z góry dziękuje
    ----------------


  2. #2
    traszka!
    Guest

    Re: potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

    Help!

  3. #3

    Re: potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

    Rozmnożyć jest łatwo. Praktycznie nic nie trzeba robić. Wszelkie zmiany typu nowe akwa, wyższa temperatura, podanie pokarmu po dłuższej głodówce stymuluą je do rozrodu. Problem pojawia się razem z kijankami. Mi się żadnej nie udało odchować i nikt nie odpowiedział mi na pytanie jak to zrobić.


  4. #4
    traszka!
    Guest

    Re: potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

    wiecej informacji,wiecej informacji!


  5. #5

    Re: potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

    no ja też bym chciał. Moje karliczki np. teraz są w ampleksusie tak bez niczego :-) Ale jajeczek nie widze na razie. Kłopot jest z kijankami bo podobno majhą jakieś szczególne wymagania odnośnie pokarmu ale nie wiem jak to jest... A drugą kwestią jest jakie mamy gatunki :-) Czy to sa curtipes czy boettgeri czy jakieś inne Hymenochirusy???


  6. #6
    Bizonek mały
    Guest

    Re: potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

    miałem Hymenohirus Boetgerri... nie ma większych problemów... jeśli podajesz im dużo pokarmu i okresowo obniżysz temperaturę,by potem znów ją podnieść... żabki ochoczo biorą się za robotę jeśli chodzi o kijanki to dla chcącego nic trudnego... ale byłoby dobrze,gdybyś poszukał sobie czegoś o ich odchowie
    pozdrooooofka ))


  7. #7

  8. #8

    Re: potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

    Artykuł przydatny co do żywienia młodych, ale reszta to tylko ogóły. Moje karliczki caly czas żyją w wodzie o głębokości około 6cm i stale się mnożą. I bez pozorowania żadnych okresów godowych. Do tego samiec nie wydaje głośnych odgłosów. Czasami coś jakby brzęczy w moich terra ale nie wiem na 100% czy to karliki. I te żabki nie rosną do 5-7cm. Są dużo mniejsze, no chyba że liczyć z nogami. A skrzek jest skladany z wykle w ciagu dnia a nie nocą i to raczej w mniejszych ilościach ale często.
    A wiecie gdzie zdobyć pantofelki?? Bo plankton to jest w sklepach choć nie wiem jak go posiekać :-)


  9. #9

    Re: potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

    Pantofelki to musisz sobie wyhodować...


  10. #10
    traszka!
    Guest

    Re: potrzebuje 100-procentowej odpowiedzi znawcy!

    albo kupic w obuwniczy,hehe!
    A co do tych odglosow to sie wyspac nie moglem,takie dziwne te odglosy cos jakby piszczenie z chrobotaniem korników


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •