Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

  1. #11
    Anolis1987
    Guest

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Niestety ale oprócz diffenbachi i krotona żadna z tych roślin nie nadaje się do terra dla anolisa (bo on żyje w warunkach tropikalnych) a te inne rośliny to tak zwane "sukulenty" czyli rośliny stepowo-pustynne. Ale co do krotona i diffenbachii to odradzam ci ich hodowlę w terra, są to rośliny baaaardzo trujące i mimo że anuś nie jest wegetem to lepiej dmuchać nazimne i posadzic tam mniej toksyczne kwiatki. Najlepsza jest dracena deremeńska, anolisy i rzekotki uwielbiają na niej nocować (przynajmniej moje), poza nią są syngonium, anturium, skrytokwiaty, chamedorea, zanokcica i inne paprocie (zw. ciemnotki), papirus, bromelie (zw. ananasa i neoregeli), maranta, kalanchoe, scindapsus, filodendron itd. Wiecej info o roślinach uzyskasz na www.ogrodnik.pl.

  2. #12

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Dziekuje Ci Anolisie1987

  3. #13
    Ruki
    Guest

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    czy wanilia płaskolistna nadaje się do paludarium w którym mieszkają Phrynohyas resinifictrix?

  4. #14

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    A dla czerwonolicych? Myślałem o czymś na półce żeby sobie swobodnie zwisało i żeby zółw mógł podgryzać to co zbyt długie urośnie, tylko nie chciałbym otruć mojego pupila.
    Pozdrawiam

  5. #15
    Michał Drob
    Guest

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Jakie rośliny ( łatwo dostępne )dla rzekotek zielonych

  6. #16

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    hej,a trzykrotka-mam u rzekotek żabich i jest ok...są to bardoz wytrzymałe roślinki-i puki zękotki niesa za duże spoko na nich siedza...a roślinki wytrzymują bardzo mokre i błotniste warunki-włuknina kokosowa...oraz mała/dużą ilość światła-roślinak jest tania i łatwo się robi szczepki-poprostu ucina kawałek i wsadza w włuknine-a to co mamy w doniczce-w miejscu ucięcia za jakiś czas odrośnie ale w większej ilości listków


    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •