Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

  1. #1
    Anolis1987
    Guest

    Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Jak wiadomo bez roślin nawet najbardziej zadbane terrarium wygląda mało naturalnie, ale często wielu terrarystów nie ma pojęcia jakie gatunki są odpowiednie, kupuje te najładniejsze a po kilku tygodniach te rośliny mu zamierają. Dlatego też służę radą we wszelkich roślinnych problemach.

  2. #2

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Witaj Anolis 1987
    -Jaką wilgotność minimalną poleciłbyś dla Cephalotus sp.?
    -Czy wg.Ciebie Nepenthes może być niebezpieczny dla felsum(sp.) ?
    -Trzymałeś kiedyś Droserę na wodzie ?
    -Jak byś widział terrarium/oranżerię np.dla Holaspis+storczyki epifityczne z dodatkiem paproci(Platycerium sp.)?
    -Czy widziałeś kiedyś Ficus pumila żyjącego bez bryły korzeniowej na korze ?

  3. #3
    Anolis1987
    Guest

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Witaj,
    -Jeśli felsumy mieszczą się do dzbanków Nepentesa to jest on dla nich niebezpieczny, jeśli nie mieszczą sie do nich to może on być trzymany w ich terrarium.
    - Nie, ja hoduję Drosery w ogrodzie na torfowisku
    - Radził bym ci nie hodować storczyków, przyznam że ich kwiaty są bardzo ozdobne (czego nie można powiedzieć o liściach). Ale jeśli koniecznie muszą być one w terra, to wsyp do siatki specialne podłoże dla storczyków (mieszanka odkwaszonego torfu, liści dębu i buku, styropianu, kory, piasku i ziemi kwiatowej w proporcji 1:1:0,5:3:1) wsadź do niej storczyki uważając przy tym aby nie uszkodzić korzeni, po wsadzeniu nie ugniatamy ziemi wokół nich. Tak przygotowane siatki wieszamy na tylnej ścince a siatkę okrywamy korą lub mchem aby nie było jej widać. Gdy mieszanka zaczyna wysychać należy ją zrośić przegotowaną wodą lub zanużyć siatkę (wraz z posadzonym tam storczykiem) w wiaderku z wodą na 10-15min. Co do połączenia storczyków z łosimi rogami (Platycerium), mi tak kompozycja niezbyt pasuje, lepiej jak posadzisz Pteris (orliczka), davalie i nephrolepsis.
    - Nie, a wogóle ja bym tak nie torturował tych delikatnych roślin, lepiej posadzić go do ziemi i poprowadzić jego pędy w kierunku konarów lub tylnej ścianki aby mógł ją obrosnąć i stworzyć tropikalny busz. Rośliny które spokojnie zniosą takie oryginalne miejsca (bez podłoża) to Tillandsie i Monsera (pod warunkiem że jej korzenie powietrzne mają dostęp do składników odrzywczych i wody).
    Ps-jeśli hodujesz te wszystkie rośliny w swoim terrarium to musi ono efrktownie wyglądać.

  4. #4

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Buduje terrarium wysokie typu tropikalnego (ciepło i wilgotno) wymiary tera to 120 cm wysokości x 80 cm szerokości i 40 cm głębokości. Temperatura będzie utrzymywana około 30 C w dzień i 25 C w nocy. Wilgotność 80-90%. Mam pytanie jakie rośliny można w takim terrarium trzymać. Myślałem o małych roślinach także o epifitach. W terrarium będzie konar. Ostatnio myślałem o budowie sztuczne go konaru ( z rur PCV) obłożonego matą kokosowa. Wiec moje drugie pytanie gdzie można kupić taką matę (nie kostki) kokosową. Jeśli by Pan poradził mi jakie konkretne gatunki najlepiej by się do tego nadawały to byłoby super.

  5. #5
    Anolis1987
    Guest

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Powiec jakie będziesz tam trzymał zwierzęta. Jeśli rzekotki lub anolisy to posadź tam papirusa (miejsce na odpoczynek za dnia dla wcześniej wymienionych gat. zwierząt) i dracenę deremeńską (na spoczynek).
    Jeśli masz już tylną ściankę możesz przykleić do niej niewielkie pułki i doniczki i obsmarować je tym samym materiałem co tylną ściankę, tam posadź nie tylko epifity ale także drobne przyziemne gatunki (fittonia, skrytokwiat) lub takie które będą zwieszać się tworząc tropikalny gąszcz (filodendron, scindapsus, zielistka), odwieć www.ogrodnik.pl gdzie będziesz miał dokładny opis kwiatów.
    Zamiast kostki kokosowej zbierz z lasu lub innego miejsa korę drzew. Połam ją na mniejsze kawałki (około 5-6cm) i poprzyklejaj do PCV-ki sylikonem. Miejsca w których będą braki przyklej wysuszony mech (można go kupić w kwiaciarni).
    Ps.-ja nie jestem żaden pan (dopiero kończę gimnazjum). Cześć i powodzenia w hodowli.

  6. #6

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Ja mam super pytanko:

    Jakie moga byc rosliny z indyjskini zabami termitowymi ??

    Jak wiadomo one wszytsko wykopuja.

    A mogloby byc cos w terra poniewaz mam w nim jeszcze 3 jaszczurki

    POZDRAWIAM ADEMAR

  7. #7
    Anolis1987
    Guest

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Skoro one wszystko wykopują to musisz posadzić kwiaty w płytkich donicach lub sprubować pomysłu xola. Odwiedź www.ogrodnik.pl, tam będziesz miał bogaty opis wielu gatunków. Cześć i pozdrawiam.

  8. #8

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Ano-wygladalo efektownie puki mialem czas je "obrabiac"
    Wybacz Anolis - to byl maly tescik -spoko - jestes niezle "obcykany" w temacie - Cephalotus to roslinka podobna do dzbanecznika tyle ze malenka i bardzo "jodolubna"(nadmorskie australijskie "ziele").Nie wypowiadasz sie w temacie ,ktorego nieznasz-BARDZO TO CENIE.
    Zycze powodzenia z roślinkami.Ale po zwierzaki nie zagladaj do "LECLERKA" bo sie zniechecisz.Sa lepsze sklepy.

  9. #9
    Anolis1987
    Guest

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    Wiem, wg mnie najlepiej jest kupować u podstawy tzn. u kogoś kto rozmnaża zwierzaki i potem sprzedaje sklepom.

  10. #10

    Re: Do wszystkich tych co mają problem z roślinami

    a mam pytanie czy nizej wymienione roslinki moga byc w terra z anolisami zielonymi??
    Żywe kamienie, Kroton, Difenbachia(mloda), Gasteria, Aloesna, Oplątwa, Turzyca piękna, Agava.
    Jesli tak to ,ktora?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •